Accueil » Stráže » Zjistěte 10 šokujících příznaků, které vás ovlivňují!

Zjistěte 10 šokujících příznaků, které vás ovlivňují!

Svět vztahů může být složitým bludištěm. Mezi mnoha výzvami, kterým jednotlivci čelí, je jednou z nejzáludnějších gaslighting .

Tato taktika psychologické manipulace může zanechat oběti na pochybách o jejich realitě. , pochybují o své příčetnosti a cítí se naprosto zmatené.

Je to forma citové zneužívání které může mít devastující účinky .

Jak ale poznáte, že vás někdo šikanuje? Jaké jsou příznaky toho, že nemáte co do činění jen s obtížnou osobou, ale s někým, kdo se vás záměrně snaží manipulovat a ovládat?

Pojďme se ponořit do temných vod gaslightingu.

1. Neustále si něco vyčítáte.

Jedním z prvních příznaků gaslightingu je neustálý pocit pochybností . Můžete se přistihnout, že pochybujete o své paměti, vnímání, a dokonce i o svém zdravém rozumu.

Zapalovač plynu často popírá vaše vzpomínky na události a trvá na tom, že se věci staly jinak nebo vůbec ne.

Mají neuvěřitelnou schopnost vyvolat ve vás pocit, že ztrácíte kontrolu nad realitou.

Přečtěte si také  Zvládněte umění prostoru: 5 praktických tipů pro výběr a použití dělicích stěn v místnosti

2. Vaše pocity jsou pravidelně odmítány

V situaci gaslightingu jsou vaše pocity a názory často odmítány nebo znehodnocovány. Gaslighter vám může říkat, že jste příliš citliví, reagujete přehnaně nebo že si jen vymýšlíte.

Může vám dát pocítit, že vaše emoce jsou špatné nebo nevhodné. , což vás vede ke zpochybňování vlastního úsudku.

3. Vždycky jste na vině vy

Ať se stane cokoli, zdá se, že gaslighter vždy překroutí situaci tak, abyste za to mohli vy.

Odmítají převzít odpovědnost za své činy a místo toho, najdou způsob, jak ve vás vyvolat pocit viny. . To může vést k začarovanému kruhu sebeobviňování a nízkého sebevědomí.

@thereal_eloisegagnon

Reagovat na gaslighting. Je to psychologická manipulace. Může v někom vyvolat pochybnosti o jeho příčetnosti, paměti nebo vnímání reality. Je také velmi škodlivý na pracovišti a vede k toxickému pracovnímu prostředí a problémům s duševním zdravím. Reagovat na gaslighting na pracovišti může být náročné, ale je důležité postavit se sám za sebe a zachovat si smysl pro realitu. Pokud se snažíte najít správná slova nebo sebrat odvahu postavit se sami sobě, připojte se k nám příští týden na naší nové bezplatné třídenní mistrovské třídě. Je čas, abyste se posadili ke stolu. Klikněte na odkaz v mém bio fro více informací nebo zkopírujte a vložte tento odkaz do prohlížeče: https://eloisegagnon.com/confident-communication #gaslighting #gaslightingawareness #communication #communicationskills #softskills

Přečtěte si také  Test osobnosti: Který vrchol hory byste zdolali? Vaše volba prozradí, zda jste přímí, nebo diplomatičtí!

Originální zvuk – thereal_eloisegagnon

4. Cítíte se izolovaní a osamělí

Plynové zapalovače své oběti často izolují, aby nad nimi získali větší kontrolu. Mohou vás odrazovat od trávení času s přáteli nebo rodinou nebo ve vás vyvolávat pocit viny za to, že chcete být s ostatními.

Cílem je abyste byli závislí na nich a na jejich verzi reality.

5. Neustále se omlouváte

Pokud se přistihnete, že se neustále omlouváte, i když si nejste jisti, co jste udělali špatně. , může to být známkou gaslightingu.

Gaslighter si často hraje na oběť a dává vám pocit, že ho neustále urážíte nebo mu ubližujete.

6. Jste stále v defenzivě

Ve vztahu s gaslighterem můžete mít pocit, že jste neustále pod útokem.

Můžete se přistihnout, že neustále obhajujete své činy, slova a rozhodnutí, i když to není potřeba.

7. Jste zmatení a dezorientovaní

Gaslighting ve vás může zanechat pocit zmatenosti a dezorientace. Neustálá manipulace gaslightera s pravdou, jeho lži a rozpory vám mohou ztížit důvěru ve vlastní myšlenky a vzpomínky.

Přečtěte si také  Proměňte svůj prostor na spaní: 6 jednoduchých tipů pro neodolatelnou estetickou ložnici

8. Prožíváte úzkost a depresi

Časem se gaslighting může vážně podepsat na vašem duševním zdraví. Neustálé pochybnosti, pocity viny a strachu mohou vést k pocitům úzkosti a deprese .

Pokud se cítíte beznadějně, zdrceně nebo emocionálně vyčerpaně, je důležité vyhledat pomoc.

9. Cítíte se zaseknutí a beznadějní

Gaslighting ve vás může vyvolat pocit, že jste v pasti. Můžete chtít ze vztahu odejít, ale manipulace ze strany gaslightera vám to může neuvěřitelně ztížit.

Možná vás přesvědčil, že jste bezcenní, nemilovaní nebo že vás nikdo jiný nikdy nebude chtít.

10. Nic nedokážete udělat správně

A konečně, gaslighteři často dávají svým obětem pocit, že nemohou dělat nic správně. Kritizují vás, znevažují a podkopávají, takže se cítíte neschopní a bezcenní.

Rozpoznání příznaků gaslightingu je prvním krokem k osvobození se od této formy citového zneužívání.

Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, je důležité vyhledat pomoc odborníka na duševní zdraví.

Pamatujte, že nikdo nemá právo s vámi manipulovat nebo vás ovládat. Každý si ve svých vztazích zaslouží úctu, laskavost a upřímnost.

Pokud vám tento článek pomohl, neváhejte ho sdílet na sociálních sítích. Společně můžeme šířit osvětu a pomoci ostatním rozpoznat příznaky gaslightingu.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.