Accueil » Domácí zvířata » Zařiďte, aby vaše kotě vrnělo, pomocí těchto základních tipů pro péči!

Zařiďte, aby vaše kotě vrnělo, pomocí těchto základních tipů pro péči!

Chcete se stát hrdým rodičem kotěte? Pak jste na správném místě!

V tomto článku odhalíme tajemství péče o koťata s několika základními tipy, které musí znát každý majitel domácího mazlíčka. Tak se do toho pusťte!

Základní potřeby koťat

Každé kotě potřebuje bezpečné a teplé prostředí, aby mohlo prospívat. Poskytnutí útulného pelíšku s dostatkem přikrývek je nezbytné.

Potřebné je také škrabadlo, aby se udržovaly jejich drápky a mohly pracovat na svých loveckých dovednostech. Hračky jsou nezbytností, aby koťata zůstala aktivní, zabavila se a rozvíjela své motorické schopnosti.

Důležité je také zajistit kotěti od samého začátku pelíšek, který bude moci používat.

Nakonec se doporučuje obojek s identifikační známkou pro případ, že by se kotě někdy ztratilo.

Pokud budete mít tyto věci k dispozici, zajistíte, že vaše kotě bude mít základní potřeby pro spokojený a zdravý život.

Přečtěte si také  Dokážete rozpoznat nenápadné známky konfliktu ve vaší domácnosti s více kočkami? Žádné hádky neznamenají, že je vše v pořádku

Péče o kočku a hygiena

Správné hygienické a pečovatelské návyky by měly být zavedeny již v raném věku kotěte. Pravidelné kartáčování srsti kartáčem s měkkými štětinami nebo hřebenem. pomáhá odstraňovat nečistoty, zbytky a uvolněné chlupy ze srsti a rozvádí přirozené kožní oleje.

Je také důležité udržovat jejich nehty zastřižené a uši čisté, aby se zabránilo infekci.

Pravidelné koupání není pro kočky nutné, ale měli byste jim poskytnout bezvodý šampon, pokud se jejich srst stane matnou nebo špinavou.

V neposlední řadě je pro celkové zdraví a čistotu kotěte nezbytné zajistit mu vhodný box na stelivo.

Správná výživa

Je důležité zajistit kotěti kvalitní výživu. Správná výživa pomáhá zajistit, aby z vašeho kotěte vyrostla zdravá, aktivní a šťastná dospělá kočka.

Vysoce kvalitní krmivo pro koťata je nezbytné pro správný růst a vývoj. Hledejte krmivo, které je určeno speciálně pro koťata a obsahuje správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

Přečtěte si také  Zažeňte ten smrad nadobro: 4 účinné domácí prostředky na zápach staré kočičí moči

Kromě toho byste měli kotěti nabízet mokré i suché krmivo, abyste mu zajistili dostatek vlhkosti. A konečně, koťata by měla mít neustále přístup k čerstvé vodě.

Výcvik a socializace

Koťata se rodí bez dovedností potřebných k harmonickému soužití s lidmi nebo jinými zvířaty. Je důležité začít s výchovou a socializací kotěte již v raném věku. aby z nich vyrostly dobře přizpůsobené dospělé kočky.

Poskytněte kotěti dostatek času na hraní, nejlépe s jinými koťaty a/nebo kočkami, aby se naučilo komunikovat s ostatními.

Je také důležité seznamovat kotě s lidmi, různými prostředími a novými situacemi, aby se v různých prostředích cítilo dobře.

Hra je také ideální příležitostí naučit kotě základní povely. jako je „ne“ nebo „sedni“. Odměny, jako jsou pamlsky a slovní pochvala, je povzbudí k rychlejšímu učení.

Ujistěte se, že vaše kotě má dostatek hraček a škrabadel i pro samostatné hraní.

Přečtěte si také  Odhalte tajemství délky života vaší kočky v interiéru: Jak dlouho mohou skutečně žít?

Socializace a výcvik kotěte jsou nezbytné pro to, aby z něj vyrostla dobře přizpůsobená kočka.

Kombinací her, pozitivního posilování a spousty lásky můžete zajistit, že vaše kotě bude milujícím přírůstkem do vaší rodiny.

Pokud se vám čtení tohoto článku líbilo, pomozte nám ho šířit sdílením na sociálních sítích nebo e-mailem. Tím pomůžete našim webovým stránkám oslovit širší publikum a těžit z růstu organické návštěvnosti.

Sdílení článků v sociálních médiích je jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit viditelnost a vybudovat angažované publikum.

Kromě toho mohou články sdílené v sociálních médiích generovat více zobrazení stránek a konverzí, což v konečném důsledku pomůže růstu našich webových stránek.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.