Accueil » Recepty » Vyžeňte brouky nadobro: 4 vyzkoušená babiččina tajemství pro domov bez škůdců přírodní cestou!

Vyžeňte brouky nadobro: 4 vyzkoušená babiččina tajemství pro domov bez škůdců přírodní cestou!

V dobách, kdy ještě nebyly v módě chemické pesticidy, nacházely naše babičky a dědečkové vynalézavé způsoby, jak udržet své domovy bez škůdců.

Spoléhali na přírodní prostředky, z nichž mnohé jsou účinné i dnes.

Pokud vás tedy už nebaví, že vám do prostoru vnikají strašidelné potvůrky, proč nezkusit staromódní způsob boje proti škůdcům? Možná budete překvapeni, jak účinnou obranu proti škůdcům může poskytnout několik ingrediencí z vaší kuchyně nebo zahrady.

Zde jsou čtyři osvědčená řešení, na která přísahá vaše babička.

Česnek: silný prostředek proti škůdcům

Česnek svým štiplavým zápachem účinně zahání nejen upíry, ale je také silným odstrašujícím prostředkem pro škůdce.

Rozdrťte několik stroužků a smíchejte je s vodou v rozprašovači. Tímto odvarem postříkejte místa ohrožená škůdci.

Přečtěte si také  Dopřejte si dekadentní lahodnost tiramisu!

Zjistíte, že hmyz, zejména mšice a brouci, vůni nesnášejí a vyhýbají se jí. Navíc je bezpečný, přírodní a neublíží vašim rostlinám ani domácím zvířatům.

Kajenský pepř: pikantní řešení

Škůdci nemají rádi pálivé. Kajenský pepř je skvělý způsob, jak je odpudit.

Posypte jím v hojném množství okraje zahrady nebo v blízkosti vchodů do domu.

Pikantní pepř působí jako přirozenou bariéru, kterou škůdci, zejména mravenci a švábi, nepřekročí. . Nezapomeňte pepř po dešti vyměnit.

Cedrový olej: přírodní insekticid

Cedrový olej se po staletí používá jako přírodní insekticid. Je to účinný proti celé řadě škůdců, včetně blech, klíšťat a roztočů.

Několik kapek můžete přidat do rozprašovače naplněného vodou a použít jej v domácnosti nebo do oleje namočit vatové tampony a umístit je na místa, kde se škůdci vyskytují.

Ocet: všestranný prostředek proti škůdcům

Ocet je další všestrannou složkou, kterou lze použít v boji proti škůdcům. Jeho kyselá povaha pomáhá odradit mravence, mouchy a pavouky.

Přečtěte si také  Hlavolam: Vsaďte se, že tuto sekvenci nerozluštíte a nenajdete chybějící číslo za méně než 35 sekund!

Jednoduše naplňte lahvičku s rozprašovačem stejným dílem vody a octa a použijte ji v okolí svého domova. Na ovocné mouchy vytvoříte past tak, že naplníte sklenici do poloviny jablečným octem a přidáte několik kapek mýdla na nádobí.

Mouchy přiláká sladká vůně, ale mýdlo je uvězní. Tyto staromódní prostředky jsou nejen účinné, ale také bezpečné pro vaši rodinu a životní prostředí.

Než tedy sáhnete po plechovce spreje proti hmyzu, zamyslete se nad tím, zda nevyzkoušet tyto osvědčené metody. Možná zjistíte, že babiččina moudrost stále platí.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou! Neváhejte sdílet tento článek na sociálních sítích a šířit informace o těchto přírodních, ekologických prostředcích proti škůdcům.

mm
O autorze, Susan