Accueil » Stráže » Vítězství v bitvě na dvorku: Snadná ochrana zahrady před veverkami!

Vítězství v bitvě na dvorku: Snadná ochrana zahrady před veverkami!

Pokud jste na tom stejně jako my, nejspíš si berete velkou hrdost a radost ze své zahrady . Strávili jste nespočet hodin péčí o rostliny, prořezáváním stromů a pečlivou úpravou zahrady, abyste vytvořili oázu klidu.

Jakkoli je však příjemné pozorovat veverky dovádějící v parku, jejich řádění na vaší zahradě je něco jiného.

Veverky mohou být neuvěřitelně roztomilé , ale mohou také způsobit značné škody na vašem těžce vydobytém zahradním ráji. . Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli!

Pojďme se tedy ponořit a naučit se, jak na to. chránit svou drahocennou zahradu před našimi veverčími kamarády !

Přečtěte si také  Odhalte účinky novoluní v Raku 17. července pro 3 znamení zvěrokruhu

Identifikace poškozených oblastí

Než začnete provádět jakákoli opatření, je třeba zjistit, kde je poškození . Veverky jsou známé tím, že na zahradách působí spoušť, ale často mají specifické oblasti, které navštěvují.

Dávejte pozor na okousané rostliny nebo rozkopanou půdu, protože to jsou poznávací znamení aktivity veverek.

Odstraňování zdrojů potravy

Abyste odradili veverky od vstupu na zahradu, je nutné, abyste odstranit všechny zdroje potravy které by je mohly přitahovat. Může jít o ptačí krmítka, ořešáky nebo ovocné stromy.

Pokud není možné je odstranit, pokuste se je ochránit nebo ohradit tak, aby k nim veverky neměly přístup.

Použití komerčních repelentů proti veverkám

Další účinnou strategií je použití komerční odpuzovač veverek . Ty jsou k dostání ve většině obchodů pro dům a zahradu.

Jen dbejte na to, abyste pečlivě dodržovali pokyny na obalu.

Přečtěte si také  Logický hlavolam: Pomozte tomuto žíznivému psovi! Zjistěte, která miska s vodou se naplní jako první. Máte na to 25 sekund!

Instalace plotů

Instalace plotu kolem zahrady může také pomoci odradit veverky. Plot by měl být vysoký asi dva metry a zakopaný asi šest centimetrů do země.

Pokud se veverky stále dostávají dovnitř, zvažte pořízení plotu odolného proti veverkám nebo přidejte na jeho vrchol přepážky proti veverkám.

Výsadba rostlin odpuzujících veverky

Věděli jste, že některé rostliny mohou pomoci udržet veverky na uzdě? Je známo, že rostliny jako narcisy, hyacinty, allie, muškáty a máta peprná veverky nemají rády.

Zavlažování pomocí postřikovačů aktivovaných pohybem

A zavlažovací systém aktivovaný pohybem může být skvělým odstrašujícím prostředkem. Náhlý příval vody veverky vyplaší a odradí je od návratu.

Poskytování alternativních zdrojů potravy

Poskytnutí alternativního zdroje potravy, například kukuřice nebo slunečnicových semínek, jinde může odlákat veverky od vaší zahrady.

Najímání profesionálních služeb na hubení škůdců

Pokud problém přetrvává, neváhejte a najměte si profesionální službu na hubení škůdců. Ujistěte se, že k odstranění veverek používají humánní metody.

Přečtěte si také  Radost z pěstování vlastních potravin: Založení zahrádky

Pomohl vám tento článek v tom, aby se veverky nedostaly na vaši zahradu? Pokud ano, sdílejte jej na svých sociálních sítích!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.