Accueil » Zprávy » Skryté slzy a smích prvního školního dne: Čtěte, pokud si troufáte!

Skryté slzy a smích prvního školního dne: Čtěte, pokud si troufáte!

První školní den je emocionální horská dráha, která je stejně vzrušující jako děsivá.

Se západem letního slunce a nástupem nového školního roku se chodbami vzdělávacích institucí po celém světě ozývají zvuky Back to School Blues, First Day Jirters a School Year Resolutions.

Uprostřed tohoto chaosu stékají po tvářích skryté slzy a propuká skrytý smích… poklady emocí, které tvoří pestrou tapiserii prvního školního dne. .

Připravte se, milý čtenáři, na hluboký ponor do této jízdy na horské dráze.

Nástup blues z návratu do školy

Opět je tu to roční období. Sladká vůně nových učebnic, lesk čerstvých školních potřeb a hrozící mrak neznáma.

Přečtěte si také  Logická hádanka: Dokážete tuto rovnici vyřešit za maximálně 15 sekund pomocí pouhých 2 tahů! Otestujte své IQ!

Nástup Back to School Blues je skutečný a netýká se jen studentů. Zažívají ho rodiče, učitelé, a dokonce i zaměstnanci školy.

Počáteční šok z přechodu od líných letních dnů k přísné školní rutině může být zdrcující. Je důležité si tyto pocity přiznat a neodhazovat je stranou.

Nezapomeňte, že je v pořádku cítit nervozitu z nového školního roku.

Nervozita z prvního dne: skryté slzy

Když školní autobus odjíždí, objeví se skryté slzy.

U některých dětí jsou tyto slzy způsobeny úzkostí z odloučení, zejména u těch, které jdou do školy poprvé.

U jiných je to strach z neznámého – z nových učitelů, spolužáků a nových výzev.

Tyto skryté slzy jsou běžnou součástí balíčku trémy z prvního dne. Podporujte otevřenou komunikaci o těchto obavách a úzkostech.

Nejenže tím potvrdíte jejich emoce, ale také je vybavíte strategiemi, jak se s nimi vyrovnat.

Předsevzetí na školní rok: skrytý smích

Uprostřed chaosu a slz prvního dne je také místo pro smích. První školní den je nový začátek, čistý štít.

Přečtěte si také  Přestaňte na budíku mačkat tlačítko odložení! Řekneme vám proč!

Je to ideální čas pro předsevzetí do školního roku.

Ať už jde o slib, že budou udržovat skříňku v čistotě, slib, že dokončí domácí úkoly před večeří, nebo stanovení cílů pro akademické nebo mimoškolní úspěchy, tato předsevzetí často přinášejí nečekaný, skrytý smích. Přijměte je.

Tyto úsměvy jsou osvěžující připomínkou toho, že navzdory stresu může být škola místem, kde se můžete radost a osobní růst .

emocionální horská dráha: přežít a prosperovat

První školní den je bezpochyby emocionální horská dráha. Ale se správným přístupem to nemusí být děsivá jízda.

Uvědomění si Blues návratu do školy a nervozity prvního dne a zároveň oslava předsevzetí školního roku může přechod učinit hladším.

Je to o přežití a prosperitě, slzách, smíchu a všem. Až budete proplouvat touto horskou dráhou, pamatujte, že nejste sami.

Nespočet studentů, rodičů a pedagogů na celém světě je na této cestě s vámi. Tak se připoutejte, pevně se držte a přijměte tuto cestu.

Přečtěte si také  Vstupte do iluze: Vydání Assassin's Creed Mirage je nastaveno na 5. října 2023 – Zde je to, co zatím víme!

Rezonoval s vámi tento článek? Pokud ano, neváhejte se o něj podělit na sociálních sítích. Šíříme osvětu a vzájemně se podporujeme v tomto období návratu do školy.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.