Accueil » Stráže » Procházení soumraku vašeho chlupatého přítele: Tipy pro péči o psího seniora

Procházení soumraku vašeho chlupatého přítele: Tipy pro péči o psího seniora

Zlatá léta vašeho věrného společníka jsou stejně cenná jako ta první. Jak váš pes stárne, jeho potřeby se mění a váš kdysi energický pejsek nyní vyžaduje jiný druh lásky a péče.

Proměna od honby za míčky v parku k upřednostňování dlouhého spánku se může zdát náhlá, ale je to tak. přirozenou součástí života vašeho psa .

Pochopení toho, co váš pes senior potřebuje a jak mu to poskytnout, může učinit tato zlatá léta skutečně zlatými pro vás oba.

Rozpoznání příznaků stárnutí

Stejně jako u lidí se i u psů projevují známky stárnutí. Mezi ně může patřit pokles hladiny energie , změny spánkového režimu, zakalené oči a potíže s pohyblivostí.

U některých psů může dojít také ke ztrátě sluchu nebo zraku. Pokud si těchto změn všimnete, je nezbytné poradit se s veterinářem, abyste pochopili, co je normální stárnutí a co může být známkou zdravotních problémů.

Přečtěte si také  3 znamení zvěrokruhu nejméně kompatibilní se Štírem v lásce

Přizpůsobení jejich stravy

S přibývajícím věkem psů se mění jejich stravovací potřeby. Starší psi jsou méně aktivní, a proto potřebují méně kalorií. .

Potřebují také více vlákniny na podporu trávení a méně tuku, aby se zabránilo obezitě. Poraďte se se svým veterinářem, abyste určili nejlepší krmivo a krmný plán pro vašeho staršího psa.

Udržování fyzického zdraví

Navzdory poklesu hladiny energie, starší psi stále potřebují pravidelný pohyb, aby si udrželi zdravou váhu a dobrý celkový zdravotní stav. .

Je možné, že bude třeba upravit intenzitu a délku cvičení. Například místo dlouhé, namáhavé chůze by mohla být vhodnější krátká, mírná procházka.

Péče o duševní zdraví

Stejně jako lidé mohou psi zažívat kognitivní schopnosti se s věkem zhoršují . Mentální stimulace je rozhodující pro udržení bystré mysli vašeho psího seniora.

Hádanky, nové triky nebo dokonce jen nová trasa procházky mohou pomoci udržet jejich mozek aktivní.

Přečtěte si také  Neuvěříte, jak tyto minimalistické dekorační triky zvětší váš pokoj!

Pravidelné veterinární prohlídky

Pravidelné návštěvy veterináře jsou nezbytné pro všechny psy, ale s přibývajícím věkem psa jsou stále důležitější. Pravidelné prohlídky pomohou včas zachytit případné zdravotní problémy, což usnadní jejich řešení.

Váš veterinář vám také může poradit s případnými změnami, které byste měli provést, abyste podpořili měnící se potřeby vašeho psa.

Poskytování pohodlí

Starší psi mohou trpět artritidou nebo jinými onemocněními, která jim snižují pohodlí.

Poskytování měkké podestýlky, zvyšování misek na jídlo a vodu zvednutí misek do pohodlné výšky a použití nájezdových plošin pro domácí mazlíčky může vašemu psímu seniorovi usnadnit a zpříjemnit život.

Až budete se svým chlupatým přítelem prožívat zlatá léta, nezapomeňte, že láska a péče, kterou mu poskytujete, je neocenitelná. Stárnutí je přirozenou součástí života a s vaší podporou si váš psí senior může užívat pohodlný, spokojený a šťastný život.

Přečtěte si také  Letní požitky: Vertikální zahradničení pro čerstvé a chutné domácí bylinky

Pokud vám tento článek pomohl, zvažte jeho sdílení s ostatními majiteli psů na sociálních sítích. Dopřejme našim psím seniorům lásku a péči, kterou si zaslouží!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.