Accueil » Domácí zvířata » Proč si vaše starší kočka vytahuje srst

Proč si vaše starší kočka vytahuje srst

Víme, jak moc zbožňujete své kočičí kamarády a jak moc vám záleží na jejich blahobytu, zvláště když vstoupí dovnitř jejich zlatá léta .

Dnes prozkoumáme téma, které mnohé z vás velmi zajímá – vaše chování starší kočky konkrétně kdy začnou si vytahovat srst .

Váš chlupatý přítel je vaším věrným společníkem po mnoho let a je přirozené, že máte obavy, když ho vidíte, jak se chová k takovému chování.

Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli pochopit, proč se to může dít a jak můžete v tomto období nejlépe podpořit svého kočičího přítele.

Takže se připravte ponořit se do tohoto komplexního průvodce, který vám pomůže lépe porozumět a pečovat o něj vaše starší kočka . Pojďme se společně učit, ano?

Přečtěte si také  Odhalení záhady dokonalé fialky: Jak přesně určit věk kotěte?

Pochopení chování vaší starší kočky

Jak kočka stárne, změny v jejich chování mohou být docela patrné. Mezi tyto změny patří majitelům koček často starost, když jejich chlupatý přítel začne vytahovat jim srst .

Existuje mnoho důvodů, proč se vaše starší kočka může zapojit do takového chování, a je nezbytné porozumět těmto důvodům, abyste mohli problém efektivně řešit a zvládat.

Zdravotní stav způsobující tahání srsti

Jedním z nejčastějších důvodů, proč si starší kočka může vytahovat srst, je podstata zdravotní podmínky .

Jak kočky stárnou, jsou náchylnější ke zdravotním problémům, jako jsou kožní alergie, paraziti nebo plísňové infekce, které mohou způsobovat svědění a nepohodlí vedoucí k tahání srsti.

Například u kočky se může vyvinout alergie na určitou složku potravy což vede k podráždění kůže a následnému vytahování srsti ke zmírnění svědění.

Stres a úzkost u starších koček

Dalším častým důvodem tahání srsti u starších koček je stres a úzkost . Stejně jako lidé mohou i kočky zažívat stres a úzkost, které se mohou projevovat různými způsoby, včetně tahání srsti.

Přečtěte si také  Připravte svého chlupáče na jaro: Zásobte se základními potřebami pro domácí mazlíčky již nyní!

Změny v jejich prostředí, jako je stěhování do nového domova nebo přidání nového mazlíčka nebo člena rodiny, mohou u koček způsobit stres.

Je to podobné jako případ 11leté kočky Missy, která si začala vytahovat srst, když si její majitel přinesl domů nové štěně.

Nutkavé chování u koček

Nutkavé chování je dalším možným důvodem tahání srsti u vaší starší kočky. Jedná se o poruchu chování, kdy kočka opakovaně provádí určité chování, jako je tahání srsti, i když má za následek sebepoškozování.

Toto chování může být vyvoláno stresem, ale může být také způsobeno genetickými faktory nebo základními zdravotními stavy.

Vyhledání odborné pomoci

Pokud si vaše kočka vytahuje srst, je důležité ji hledat odbornou pomoc od veterináře.

Mohou provést důkladné vyšetření, aby identifikovali jakékoli základní zdravotní stavy, poskytli vhodnou léčbu a poskytli rady ohledně zvládání stresu a úzkosti u vaší kočky.

Přečtěte si také  Neuvěřitelné, ale pravdivé! Podívejte se, co má tento orel mezi pařáty!

Pochopení toho, proč si vaše postarší kočka vytahuje srst, je zásadní pro její pohodu. Mohlo by to být příznakem základního zdravotního stavu, stresu a úzkosti nebo nutkavého chování.

Vždy se poraďte se svým veterinářem, pokud si všimnete jakýchkoli změn v chování vaší kočky.

Pomohl vám tento článek pochopit, proč si vaše starší kočka vytahuje srst? Pokud ano, sdílejte jej prosím na svých sociálních sítích, abyste pomohli ostatním majitelům koček, kteří mohou mít stejný problém se svými staršími kočičími společníky.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.