Accueil » Domácí zvířata » Připravte svého chlupáče na jaro: Zásobte se základními potřebami pro domácí mazlíčky již nyní!

Připravte svého chlupáče na jaro: Zásobte se základními potřebami pro domácí mazlíčky již nyní!

Jaro je tady, a to znamená, že je ideální čas zajistit, aby váš chlupáč měl všechny základní potřeby, které potřebuje, aby byl šťastný a zdravý.

Máme pro vás všechny nezbytné potřeby pro péči o domácí mazlíčky, které budete potřebovat nejen na jaře, od krmiva a pamlsků až po hračky a potřeby pro péči o srst.

Jste připraveni začít? Přečtěte si, co by měl mít doma každý majitel domácího mazlíčka!

Potřeby pro vytvoření venkovního prostoru

Abyste zajistili, že váš domácí mazlíček bude ve svém venkovním prostoru bezpečný a pohodlný, měli byste zvážit nákup několika základních potřeb pro péči o domácí zvířata.

Robustní, chovatelská bouda odolná proti povětrnostním vlivům je nezbytným doplňkem, který ochrání vašeho mazlíčka před nepříznivými vlivy. , a měkký pelíšek nebo polštářek, který zajistí pohodlí.

Přečtěte si také  Kolik je vaší kočce let v lidských letech? Jste zvědaví, jak to zjistíte?

Důležité je také mít misku na vodu, aby mohli zůstat hydratovaní, a vodítko nebo postroj na procházky.

Venkovní přístřešek , jako je altán nebo chatka, se bude hodit také, zejména v letních měsících, kdy teploty stoupají.

A konečně, pokud plánujete vzít svého domácího mazlíčka s sebou na kempování nebo dlouhé túry, nezapomeňte také investovat do vhodného nosiče nebo batohu.

Nezbytné potřeby pro péči o srst a hygienu

Dobrá hygiena je pro každého majitele domácího mazlíčka nezbytná, zejména v jarním období , kdy jsou domácí zvířata náchylnější k výskytu blech, klíšťat a dalších parazitů.

Chcete-li udržet svého domácího mazlíčka čistého a zdravého, ujistěte se, že máte po ruce správné nástroje pro péči o něj.

Začněte s kvalitní kartáč na vyhlazení srsti vašeho domácího mazlíčka. a odstraňte uvolněnou srst. Pokud má váš mazlíček dlouhou srst, investujte do nástroje na odstraňování srsti, který snadno odstraní přebytečnou srst.

Kromě toho používejte šampon vyrobený speciálně pro domácí zvířata, protože lidské šampony mohou být pro jejich jemnou pokožku příliš drsné.

Přečtěte si také  Odhalení záhady dokonalé fialky: Jak přesně určit věk kotěte?

Nakonec se ujistěte, že máte nůžky na nehty, abyste jim mohli pravidelně stříhat nehty a vyhnout se bolestivému zarůstání nehtů.

Základní potraviny a výživa

Je důležité, aby váš chlupatý přítel dostával správný typ a množství krmiva, které mu zajistí potřebnou výživu.

Suché krmivo by mělo být skladovat ve vzduchotěsné nádobě aby zůstalo čerstvé a zabránilo se napadení škůdci.

Důležité je také mít samostatnou misku pro každé zvíře v domácnosti. , protože to pomůže snížit riziko přenosu nemocí.

Zajistěte svému zvířeti neustálý přístup k čerstvé vodě. , a pravidelně ji z hygienických důvodů vyměňujte.

Pamlsky by se měly podávat také střídmě jako odměna za dobré chování, neměly by však tvořit součást pravidelné stravy vašeho zvířete.

Zábavné aktivity pro zabavení vašeho mazlíčka

Jednou z nejdůležitějších věcí, které by měli majitelé domácích mazlíčků dělat, je poskytnout svým chlupatým přátelům dostatek zábavy. interaktivní hraní .

To je nejen baví, ale také. pomáhá s duševní a fyzickou stimulací .

Přečtěte si také  Odhalte divokou stránku své kočky: Nejlepší průvodce výběrem perfektního škrabadla

Mezi zábavné aktivity, které můžete se svým mazlíčkem provozovat, patří aportování, přetahování lanem, schovávání a hledání a kurzy agility.

Jako odměnu za splnění úkolů můžete použít i pamlsky, které vašeho mazlíčka ještě více motivují.

Je důležité, abyste během hraní vždy zůstali ve střehu a sledovali náladu a hladinu energie vašeho zvířete, abyste ho příliš nevysilovali.

Kromě toho je klíčové zajistit, aby měly k dispozici hračky, které odpovídají jejich velikosti a úrovni energie.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej na sociálních sítích nebo e-mailem. Sdílení našich článků je důležitým způsobem, jak pomoci našemu webu růst.

Pomáhá nám oslovit více lidí a získat více čtenářů pro náš obsah. Když lidé vidí, že se ostatním naše práce líbí a mluví o ní, pomáhá to budovat důvěru v naše webové stránky.

Pomozte tedy prosím šířit informace a sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.