Accueil » Zprávy » Přestaňte na budíku mačkat tlačítko odložení! Řekneme vám proč!

Přestaňte na budíku mačkat tlačítko odložení! Řekneme vám proč!

Jste jedním z těch lidí, kteří každé ráno stisknou tlačítko snooze? Je to snadné, zejména po noci plné neklidného spánku.

Ale pokud chcete začít svůj den správně, je čas přestat mačkat tlačítko snooze!

V tomto článku probereme, proč máme tendenci stisknout tlačítko snooze, proč tyto malé částky spánku navíc neposkytují kvalitní odpočinek a jak můžete uspět v probuzení (a vstávání), jakmile zazvoní budík.

Poskytneme vám také tipy, jak přestat zneužívat tlačítko snooze a pomoci vám získat z vašich rán to nejlepší.

Proč máme tendenci mačkat tlačítko snooze?

Všichni jsme to zažili: obávaný ranní budík se spustí a… jediné, co chcete udělat, je zmáčknout tlačítko Snooze a dopřát si ještě pár minut drahocenného spánku.

Proč to ale děláme pořád dokola, když je jasné, že nám to vlastně nijak neprospívá?

Ukázalo se, že je zcela normální mít nutkání stisknout tlačítko snooze, protože lidské tělo je přirozeně naprogramováno tak, aby se bránilo náhlým přechodům z jednoho stavu do druhého.

Přečtěte si také  Sladké sny: Zlepšete kvalitu svého spánku!

Jinými slovy, když zazvoní budík a vy jste náhle probuzeni z hlubokého spánku, je pro vaše tělo přirozené, že se snaží dostat zpět do stavu klidného spánku.

Takže pokud jste někdo, kdo se přistihl, že příliš často mačká tlačítko Snooze, nebuďte na sebe příliš přísní.

Místo toho se zkuste zaměřit na některé strategie, které vám pomohou postupně se probouzet a usnadní vám přechod ze spánku do bdělosti.

Ne, tyto malé částky nezajišťují kvalitní spánek.

Když na budíku stisknete tlačítko snooze, může se vám zdát, že získáte několik minut odpočinku navíc. Ale pravda je taková, že tyto malé časové úseky nedávají dohromady kvalitní spánek. .

Namísto pocitu osvěžení a energie se budete pravděpodobně cítit spíše ospalí a dezorientovaní.

Je důležité se dobře vyspat a stisknutím tlačítka snooze toho nedosáhnete. Takže místo toho, abyste ráno stiskli tlačítko snooze, vyzkoušejte několik dalších tipů, jak si dobře odpočinout. Vaše tělo i mysl vám poděkují!

Jak se úspěšně probudit, když zazvoní budík

Dobré ráno! Probudit se, jakmile zazvoní budík, může být trochu problém. Ale nemusí to tak být! Zde je několik jednoduchých tipů, které vás po zazvonění budíku vytáhnou z postele:

Přečtěte si také  Spěte klidně: Vyvarujte se této činnosti, pokud vás přepadne nespavost!

1. Předchozí noc si dopřejte dostatek spánku. – To je pravděpodobně nejdůležitější faktor. Ujistěte se, že jste se dostali do postele dostatečně brzy, abyste si mohli plně odpočinout.

2. Umístěte budík daleko od postele, abyste museli fyzicky vstát z postele a budík vypnout.

3. Než půjdete spát, připravte se na další den. – To pomůže snížit stres z toho, že se ráno musíte připravovat.

4. Stanovte si cíl, který vyžaduje vstávání z postele. – třeba ranní cvičení nebo snídani s přáteli.

5. Ujistěte se, že je vaše ložnice dobře osvětlená a pohodlná – To vám usnadní probouzení a udržení bdělosti.

6. Vstávejte každý den ve stejnou dobu – To pomůže vašemu tělu přizpůsobit se rutině a usnadní vám to včasné vstávání.

S těmito tipy budete na dobré cestě k úspěchu, pokud jde o probouzení, když zvoní budík!

Tipy, jak přestat zneužívat tlačítko odložení budíku

Víme, jak lákavé je stisknout tlačítko Snooze, když váš budík začne ráno houkat! Máme však několik tipů, které vám pomohou tento zvyk překonat.

Za prvé, zkuste si nastavit budík o několik minut dříve. Získáte tak čas vstát z postele a cítit se více vzhůru, než budík zazvoní.

Přečtěte si také  Odhalení skrytého tyrana: Jak gaslighting napadne vaše přátelství

Za druhé, dejte si budík z dosahu ruky, abyste museli vstát a vypnout ho! Nakonec si zkuste vytvořit pozitivní asociaci s probuzením. Pusťte si hudbu, která vám dodá energii a uvařte si kávu nebo čaj, jakmile vstanete.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů budete na dobré cestě k tomu, abyste se zbavili svého zvyku na tlačítko snooze a začali den s pocitem svěžesti a energie!

Začněte den s nadšením

Když vás budík probudí, je čas vstát a začít den s nadšením. Místo toho, abyste stiskli tlačítko dřímání, zkuste vstát z postele a začít den s pozitivním přístupem.

I když máte před sebou spoustu úkolů, můžete využít ranní čas k tomu, abyste se připravili na úspěch. Věnujte několik minut protažení, hydrataci a psychické přípravě na všechny výzvy, které vás čekají.

Můžete také vyzkoušet lehké cvičení nebo se několikrát zhluboka nadechnout a soustředit se na své cíle. Správný začátek dne je důležitou součástí udržení motivace a produktivity po celý den.

Pokud se vám tento článek líbil a byl pro vás užitečný, sdílejte jej se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích nebo e-mailem. Oceníme, pokud nám pomůžete šířit informace o tomto článku, aby z něj mělo prospěch více lidí. Děkujeme!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.