Accueil » Recepty » Překonejte depresi z návratu do školy: Jak překonat srdcervoucí loučení!

Překonejte depresi z návratu do školy: Jak překonat srdcervoucí loučení!

První školní den se rychle blíží a rodiče po celé zemi se obávají nechvalně známého loučení. blues z návratu do školy .

Je to až příliš známá scéna: děti se slzami v očích, které se drží rukou svých rodičů a nechtějí je pustit, a rodiče s těžkým srdcem mávají na rozloučenou.

Srdcervoucí loučení

Ať už vaše dítě právě začíná chodit do mateřské školy, nebo nastupuje na střední školu, je pro něj srdcervoucí loučení je vždy obávaným okamžikem.

Nenechte se však naplnit strachem. Překonat blues z návratu do školy může být snazší, než si myslíte.

Normalizace emocí

Nejdříve je třeba se smířit s tím, že obavy vašeho dítěte jsou… naprosto normální.

Koneckonců strávili většinu svého života v bezpečí ve vaší přítomnosti. Náhlé vržení do neznámého prostředí může přirozeně vyvolat určité obavy.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Motivuje vás více konkurence, nebo spolupráce? To, co vidíte jako první, to odhalí!

Klíčem k úspěchu je nedělat si starosti. Ujistěte své dítě že to, co cítí, je v pořádku a že se ve škole bude mít skvěle.

Pozitivní posilování

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vypořádat s návratem do školy, je prostřednictvím pozitivní posilování . Nezapomeňte zdůraznit všechny vzrušující věci, které se školou přicházejí – nové kamarády, nové učitele a spoustu nových věcí k učení!

Začněte s rutinou brzy

Obrovskou součástí návratu do školy je strach z neznámého. Pomozte svému dítěti tím, že zahájení školní rutiny několik týdnů před velkým dnem.

Začněte nastavovat budíky o něco dříve , postupně upravte své čas spánku dítěte aby odpovídala školnímu rozvrhu. Tato rutina seznamuje děti s časovým rozvržením nového dne a snižuje jejich úzkost.

Posilování jejich sebedůvěry

První školní den bude mnohem méně děsivý, pokud se vaše děti budou cítit připravené. Vybavte je správnými školními pomůckami, rozložte jim nové oblečení a zabalte oběd, který budou mít rádi.

Přečtěte si také  Rozlišovací úkol: Prokažte svůj smysl pro detail a najděte 3 jemné změny za méně než 20 sekund!

Vědomí, že jsou připraveni, může zvýšit jejich sebevědomí a přimět je těšit se na školní den.

Zůstaňte oporou

Nakonec vždy nezapomeňte zůstat oporou a trpělivost. Zdůrazňujte pozitiva, buďte přítomni, když vás potřebují, a ujistěte se, že vědí, že jste na ně hrdí.

Jak budou dny plynout, srdcervoucí loučení se změní ve vzrušující nová ahoj.

Překonejte blues z návratu do školy a proměňte loučení v hezké chvíle díky trpělivosti, pochopení a spoustě lásky. Máte na to, rodiče!

mm
O autorze, Susan