Accueil » Stráže » Překonej chlupaté vetřelce: 5 praktických tipů, jak ochránit svůj dvůr před veverkami

Překonej chlupaté vetřelce: 5 praktických tipů, jak ochránit svůj dvůr před veverkami

Dobrý den, milovníci zahradničení a majitelé domů! Víme, že jak moc si vážíte svých krásných zahrad. a kolik času a úsilí věnujete jejich údržbě a péči o každou rostlinu a strom.

Nejste však už unaveni z těch roztomilých, ale otravných veverek, které neustále působí spoušť? Tak my vám kryjeme záda!

Tento článek odhaluje několik výjimečných a snadno proveditelných strategií, jak udržet veverky na uzdě.

Uvedená řešení jsou nejen bezpečná a netoxická, ale také slibují, že ochrání vaše krásné zahrady nebo domy před těmito zlomyslnými tvory.

Ponořme se tedy do těchto praktických rad a udělejme ze své zahrady krásné útočiště bez veverek! A hele, pokud vám tyto tipy pomohou, podělte se o tyto poznatky s ostatními na sociálních sítích.

Přečtěte si také  Hlavolam: Najdete chybějící číslo do 20 sekund? Vyzkoušejte své logické schopnosti!

Pomozme všem, aby si mohli užívat zahradu bez veverek!

Využití přírodních repelentů

Pokud chcete odradit veverky od své zahrady nebo domu, zvažte použití přírodní repelenty jako jsou pálivé papričky, česnek nebo ocet.

Tyto látky jsou bezpečné a netoxické a můžete je rozptýlit po svém pozemku, abyste tyto otravné tvory udrželi na uzdě. Můžete si například vyrobit domácí sprej z octa a česneku a postříkat jím zahradu.

Výsadba rostlin odpuzujících veverky

Další účinnou metodou je vysadit rostliny, které veverky odradí jako jsou narcisy a allie. Nejenže vaši zahradu ozdobí krásné květiny, ale také se stane méně atraktivní pro veverky.

Instalace fyzických bariér

Fyzické bariéry mohou být také velmi účinné. Instalace plotů, pletiva nebo zábran proti veverkám může zabránit veverkám v přístupu na zahradu nebo do domu. .

Nezapomeňte však, že veverky jsou výborní lezci a dokážou se prokousat slabými materiály, proto se ujistěte, že vaše zábrany jsou pevné.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Jaký nápoj chcete? Vaše volba prozradí, zda jste pragmatik, nebo idealista!

Používání komerčních repelentů

Můžete se také uchýlit k komerční repelenty proti veverkám . Ty se dodávají v různých formách – ve sprejích, granulích nebo elektronických zařízeních. Pro co nejúčinnější použití postupujte podle pokynů na etiketě.

Udržování čistoty

V neposlední řadě je důležité udržovat čistotu na dvoře nebo zahradě. Odstraňte potenciální zdroje potravy jako je spadané ovoce nebo ptačí semena, a zajistěte odpadkové koše, abyste veverky nepřitahovali. Čistá zahrada je zahrada bez veverek!

Pomohly vám tyto tipy udržet veverky na uzdě? Pokud ano, nezapomeňte tento článek sdílet na svých sociálních sítích a pomozte tak i ostatním!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.