Accueil » Domácí zvířata » Odhalení záhady dokonalé fialky: Jak přesně určit věk kotěte?

Odhalení záhady dokonalé fialky: Jak přesně určit věk kotěte?

Přivítání nového koťátka do vašeho domova je velkým zážitkem. vzrušující zážitek plný mazlení, hravého dovádění a rozkošných okamžiků.

Ale přemýšleli jste někdy o tom. kolik je vašemu malému kočičímu příteli let ?

Určení věku kotěte je více než jen zvědavé pátrání. Je zásadní pro pochopení jejich vývojových fází, výživových potřeb a vhodné péče.

Tento komplexní průvodce vám pomůže lépe porozumět vašemu kotěti a poskytnout mu lásku a péči, kterou si zaslouží!

Ať už se vašemu kotěti teprve začínají otevírat oči, nebo začíná komunikovat se svými sourozenci, každá fáze jejich vývoje může poskytnout klíčové informace o jejich věku. .

Nezapomeňte, že i když tento průvodce poskytuje solidní výchozí bod, pro přesnější odhad je vždy nejlepší konzultace s veterinářem.

Přečtěte si také  Oslava Národního dne štěňat: Tipy, jak si domů přivést nového chlupatého kamaráda

Nyní se ponořme do zkoumání a prozkoumejme fascinující svět růstu a vývoje koťat !

Zkoumání očí kotěte

Jednou z prvních věcí, které si všimnete, když se snažíte určit věk kotěte, jsou jeho oči. Novorozená koťata se rodí se zavřenýma očima. . Začínají je otevírat mezi 7. a 10. dnem života a ty by měly být modré. Do tří týdnů věku by měly mít oči zcela otevřené.
Pokud například najdete kotě se zavřenýma očima, lze předpokládat, že je mu méně než týden.

Kontrola zubů

Dalším klíčovým ukazatelem věku kotěte jsou jeho zuby. Mléčné zuby začínají růst přibližně ve věku 2 týdnů a začínají předními zuby. Do 3 týdnů by měla mít kompletní sadu mléčných zubů. Pokud uvidíte kotě s kompletní sadou mléčných zubů, můžete si být jisti, že je staré nejméně 3 týdny.

Měření hmotnosti

Hmotnost koťat může také napovědět o jejich věku. Novorozené kotě by mělo vážit asi 3,5 unce a každý týden několik uncí přibude. Ve věku 4 týdnů by kotě mělo vážit přibližně 1 kilogram. Hmotnost kotěte tedy může být dobrým ukazatelem jeho věku.

Přečtěte si také  Jak správně krmit kočku: Udržujte svého chlupatého přítele zdravého

Pozorování jejich motorických schopností

Ve věku 3 týdnů začínají koťata stát a chodit trochu vrávoravě. Ve 4 týdnech by již měla chodit stabilně a v 6 týdnech by měla být schopna běhat a hrát si. Pozorováním motorických schopností kotěte můžete získat dobrou představu o jeho věku.

Posouzení jejich sociálních dovedností

Koťata začínají komunikovat se svými sourozenci ve věku 2 týdnů. Ve 4 týdnech si začínají hrát mezi sebou a v 6 týdnech jsou plně zapojena do sociální hry. To je další dobrý způsob, jak odhadnout věk kotěte.

Kontrola sluchu

Koťata se rodí se sklopenýma ušima, které se začnou stavět na nohy přibližně ve věku 2 týdnů. Do 3 týdnů by měly být uši zcela vzpřímené, což znamená, že se jejich sluch vyvíjí. To je další ukazatel věku.

Pohled na jejich srst

Novorozená koťata mají jemnou vrstvu srsti, ale do 4 týdnů by měla mít plnou, huňatou srst. Stav srsti tedy může být dobrým ukazatelem věku.

Přečtěte si také  Rychlé a bezpečné způsoby, jak odstranit klíšťata od vašeho chlupatého přítele

Pozorování jejich stravovacích návyků

Koťata začínají odvykat mateřskému mléku a kolem 4 týdnů věku začínají jíst pevnou stravu. Do 8 týdnů by měla být zcela odstavena. To může být další známkou jejich věku.

Kontrola jejich velikosti

Po narození jsou koťata obvykle dlouhá asi 3 palce. Každý týden povyrostou přibližně o jeden centimetr, takže v 8 týdnech by kotě mělo být dlouhé asi 11 centimetrů. To může pomoci při odhadu jejich věku.

Konzultace s veterinářem

Pokud si stále nejste jisti věkem kotěte, zvažte konzultaci s veterinářem. Ten může provést důkladnou prohlídku a poskytnout přesnější odhad.

Pomohl vám tento článek určit věk kotěte? Pokud ano, neváhejte ho sdílet na svých sociálních sítích a pomozte tak i ostatním, aby se o tom dozvěděli!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.