Představujeme se                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        


O NAŠÍ ŠKOLE

Taneční škola Fíla


Naše taneční škola se začala vytvářet roku 1985. Tehdy jsme se věnovali mládeži ve školách několika měst okresu Prachatice.

Od roku 1987 jsme vyučovali pokračovací kurzy pro mládež v Prachaticích a také ve Vimperku.

Od roku 1988 vedeme základní kurzy společenského tance pro mládež. Díky dobrým výsledkům se naše působnost začala rozrůstat. Dnes již vyučujeme také ve Volyni, v Písku, v Mirovicích a v Českých Budějovicích.

Od roku 1988 jsme již pořádali regionální taneční soutěže hlavně pro začínající taneční páry a klubové páry taneční školy. Ve stejném roce jsme zahájili tradici pořádání národní postupové soutěže O vimperský křišťál. V roce 2001 jsme také založili tradici národní postupové soutěže O cenu Českých Velenic. V té době již naše škola pracovala na profesionální úrovni.

Pro své taneční páry připravujeme semináře ve standardních a latinskoamerických tancích a o prázdninách týden letní školy tance k prohloubení tanečních a pohybových dovedností.

Taneční škola je profesionálním členem Svazu učitelů tance ČR a členem Hospodářské komory ČR. V řadě měst jihočeského kraje má naše škola tradici v pořádání tanečních kurzů pro mládež i dospělé. Jsme také držitelé mezinárodního certifikátu kvality World Dance & Dance Sport Council.

V něděli 19.4.2009 sourozenci Marek a Daniela Gajanovi vytančili první místo na Mistroství ČR.


Účastníme se mezinárodního festivalu Quadrille

Že jste ještě neslyšeli o festivalu Quadrille? Není možné! 

25. května 2012 jsme se učastnili festivalu francouzské čtverylky, k němuž se poprvé vedle 51 měst Evropy (2011) připojilo město České Budějovice, Volary a Vimperk. Přesně ve 12 hodin převážně mladí lidé roztančili volná prostranství v centrech 43 měst Evropy.

Festival představuje synchronní provedení čtverylky současně v různých městech Evropy v jeden den a ve stejný čas. V tomto roce nedošlo k zápisu do Guinnessovy knihy rekordů, protože oproti minulému roku 2011 (33 202 tančících), ve všech městech Evropy tančilo jen 24 712 lidí. Je ale jen otázkou času, kdy bude rekord z roku 2011 překonán.

V Čechách tradičně tančila mládež v Karlových Varech a připojila se města Vimperk, Volary a České Budějovice, kde čtverylku nacvičovala Vimperská taneční škola Fíla, která je profesionálním členem Svazu učitelů tance ČR a tím je partnerem Slovinského tanečního svazu, který festival v roce 2002 založil.

V Českých Budějovicích jsme měli celé dopoledne naladěný přijímač družicovým připojením a bezprostředně po přivítání účastníků primátorem ČB jsme slyšeli pozdrav ze slovinské stanice pozdrav účastníkům v Karlových Varech a letos také do Českých Budějovic, Vimperka a Volar. Byl to naprosto úžasný pocit, při němž řada lidí, jak se mi později svěřili, cítili mrazení v zádech. Víc než 24 tisíc lidí bylo družicovým spojením propojeno a tančilo jeden tanec.


Taneční mistr 

JAN FÍLA

Tanec byl koníčkem již od mládí. Již v 18ti letech navštěvoval lekce standardního tance ve Strakonicích. Taneční praxe a zdokonalování  trvá až doposud.  

Mezi jeho koníčky patří cestování do teplých krajin. Je milovníkem dobré kuchyně a sladších vín. 

Přednáší na středních společenskou etiketu. 

ZKUŠENOSTI

Univerzita Palackého Olomouc - obor Trenérská studia (2001 - 2003)

Taneční konzervatoř - obor Lektor společenských tanců (1985 - 1987)

Praxe od roku 1986 - vedení dětských a mládežnických kolektivů v regionu okresu Prachatice, od roku 1988 vedení tanečních kurzů pro mládež.

dance.fila@seznam.cz


Více informací: