Accueil » Stráže » Neuvěříte, že těchto 8 historických háčků na úklid, které i v roce 2023 mění pravidla hry, je stále aktuální!

Neuvěříte, že těchto 8 historických háčků na úklid, které i v roce 2023 mění pravidla hry, je stále aktuální!

Bez ohledu na to, jak vyspělá je naše technologie, je třeba říci něco o nadčasové moudrosti minulosti.

Pokud jde o udržování domácnosti v perfektní kondici, možná vás překvapí, že staromódní tipy na úklid jsou dnes stále stejně účinné jako před desítkami let.

Od leštění stříbrných příborů pomocí jedlé sody až po použití citronové šťávy pro lesk beze šmouh – tyto staré úklidové tipy obstály ve zkoušce času.

Nasaďte si gumové rukavice a Připravte se na to, že v sobě budete mít hospodyni z 50. let minulého století. a my se ponoříme do světa klasických úklidových technik, které dělají zázraky i v roce 2023!

Přečtěte si také  Test osobnosti: Vyberte si podzimní list a zjistěte, zda jste odvážný riskantní člověk, nebo se rozhodujete opatrně!

Použití octa jako přírodního čisticího prostředku

Pokud hledáte univerzální čisticí prostředek, který je účinný a šetrný k životnímu prostředí, nehledejte nic jiného než ocet .

Stačí smíchat stejný díl bílého octa a vody v lahvi s rozprašovačem a získáte čisticí roztok, který si poradí se vším od kuchyňské linky až po koupelnové dlaždice.

Bonusový tip: přidejte několik kapek esenciálních olejů, abyste zamaskovali zápach octa.

Lesk stříbrného nádobí pomocí jedlé sody

Není třeba drahé leštidlo na stříbro když máte ve spíži jedlou sodu.

Vytvořte pastu ze tří dílů jedlé sody a jednoho dílu vody a jemně ji vetřete na stříbrné nádobí. Nechte ji několik minut působit a poté důkladně opláchněte.

Vaše stříbrné příbory budou zářit jako nové!

Použití citronové šťávy pro lesk beze šmouh

Už vás nebaví šmouhy na oknech a zrcadlech? Zkuste je otřít směsí citronové šťávy a vody.

Přečtěte si také  Jak si zařídit, aby váš malý byt vypadal obrovsky, pomocí těchto triků s uměním a dekoracemi!

Nejenže se vám budou lesknout beze šmouh, ale také váš domov provoní svěžestí a čistotou.

Snížení nepořádku pomocí pravidla „jeden dovnitř, jeden ven

Nepořádek se může rychle nahromadit a způsobit, že váš domov bude působit neuspořádaně. Jedním z jednoduchých pravidel, jak udržet nepořádek pod kontrolou, je pravidlo „jeden dovnitř, jeden ven“.

Pokaždé, když si domů přinesete novou věc, zbavte se jedné staré.

Používání soli k drhnutí hrnců a pánví

Pokud máte na hrncích a pánvích odolné zbytky jídla, zkuste je vydrhnout hrubou solí. Na stránkách abrazivní struktura soli pomáhá odstraňovat zbytky, takže vaše nádobí vypadá leskle a nově.

Čištění boraxem

Borax je univerzální čisticí prostředek, který lze použít k dezinfekci povrchů, odstranění skvrn a dokonce i k deodoraci domácnosti.

Jen si při jeho používání nezapomeňte vzít rukavice, protože může dráždit pokožku.

Přečtěte si také  V nadcházejících dnech čeká na 3 znamení zvěrokruhu dobrodružství: Nečekané možnosti cestování se rýsují ve hvězdách!

Pravidelné větrání domácnosti

Někdy jsou nejlepší ta nejjednodušší řešení. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udržet domov svěží, je otevřít okna a vpustit do něj čerstvý vzduch.

To nejenže pomůže snížit množství škodlivin v interiéru, ale také dodá vašemu domovu svěží, čistou vůni.

Výroba vlastního pracího prostředku

Výroba vlastního pracího prostředku vám může ušetřit peníze a snížit vaše vystavení drsným chemikáliím. Navíc je to jednodušší, než si možná myslíte.

Vše, co potřebujete, je prací soda, borax a kostka mýdla. .

Doufáme, že vás tyto nadčasové tipy pro úklid inspirovaly k tomu, abyste do své moderní úklidové rutiny vnesli trochu staromódní moudrosti.

Pokud vám tyto tipy pomohly, neváhejte se o ně podělit se svými přáteli na sociálních sítích! Koneckonců, čistý domov je šťastný domov.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.