Accueil » Tipy » Nejlepší je čerstvé: 3 strategie, jak udržet zeleninu déle čerstvou

Nejlepší je čerstvé: 3 strategie, jak udržet zeleninu déle čerstvou

Pokud jste jako většina lidí, chcete ze svého rozpočtu na nákup potravin vytěžit co nejvíce. Klíčové je jíst zdravě a získávat co nejčerstvější produkty, ale udržet ovoce a zeleninu co nejdéle čerstvé může být složité. V tomto příspěvku se s vámi podělíme o 3 strategie, jak udržet zeleninu déle čerstvou, abyste za své peníze získali co nejvíce!

Nakupujte chytře a s mírou

Není žádným tajemstvím, že čerstvé produkty chutnají lépe a jsou pro vás lepší než mražené nebo konzervované zboží. Ale to neznamená, že musíte denně chodit na nákupy do supermarketu. abyste měli ledničku plnou! Místo toho se snažte nakupovat chytře a s mírou, abyste z každé návštěvy vytěžili co nejvíce.

Prvním krokem je plánovat dopředu a vytvořit si seznam toho, co skutečně potřebujete. To vám pomůže vyhnout se impulzivním nákupům nebo zásobování se trvanlivými potravinami, které se nespotřebují dříve, než se zkazí. Když dorazíte do obchodu, snažte se držet pouze toho, co je na seznamu.

Přečtěte si také  Přijměte odstíny podzimu 2023: Popusťte uzdu svému vnitřnímu návrháři s těmito trendy barvami

Druhým krokem je hledání co nejčerstvějších dostupných produktů. Toho dosáhnete tak, že budete hledat jasné barvy, pevné struktury a voňavé vůně. To vše jsou známky čerstvosti a mohou vám pomoci určit, které produkty vydrží ve vaší chladničce déle.

Nakonec nakupujte pouze to, co budete potřebovat na následující týden. Tak budete mít jistotu, že potraviny zůstanou čerstvé, dokud nenastane čas je uvařit. A pokud vám nakonec zůstanou nějaké zbytky, zmrazte je na později nebo je rozdejte!

Chytré nakupování a střídmý nákup jsou dvě jednoduché strategie, jak udržet potraviny déle čerstvé. S trochou plánování , můžete zajistit, aby vaše lednice byla vždy dobře zásobena chutným a výživným ovocem a zeleninou!

Zlepšete své skladování

Pokud to myslíte vážně, aby vaše produkty vydržely déle čerstvé, je načase zintenzivnit skladování! Klíčem k udržení čerstvosti ovoce a zeleniny je správné skladování. Zde jsou tři strategie, které můžete použít, abyste získali co nejvíce z vašich produktů a udrželi je déle čerstvé!

Přečtěte si také  Proměňte svůj domov pomocí těchto jednoduchých nápadů na květinové aranžmá!
 • Za prvé, dbejte na to, aby se vaše produkty nacházely mimo dosah přímého slunečního světla. Přímé sluneční světlo může způsobit, že ovoce a zelenina rychle shnijí, proto je skladujte na chladném a tmavém místě.
 • Za druhé, před uskladněním nezapomeňte produkty omýt studenou vodou. Tím odstraníte veškeré nečistoty nebo bakterie, které se na produktu mohly nacházet při jeho sklizni.
 • Za třetí, nezapomeňte skladovat ovoce a zeleninu odděleně. Zabráníte tak smíchání chutí a udržíte je déle čerstvé.
 • Dodržováním těchto jednoduchých strategií můžete zajistit, že vaše produkty vydrží déle čerstvé . Tak na co ještě čekáte? Zlepšete své skladování ještě dnes a využijte čerstvé ovoce a zeleninu na maximum!

  Buďte kreativní se zbytky

  Jste typ člověka, který má v lednici vždy nějaké zbytky? Nebojte se, nejste sami! Zbytky mohou být skvělým způsobem, jak být v kuchyni kreativní. a vymyslet něco nového a chutného.

  Přečtěte si také  Zamilujte se do svého stolu: Jednoduchý průvodce vytvořením úžasných podzimních ozdob

  Zkuste znovuobjevit zbytky jídla pomocí nových ingrediencí nebo jiného způsobu vaření. Vezměte například něco jako včerejší pečené kuře, přidejte čerstvé bylinky a koření, osmažte to se zeleninou a voila! Získáte lahodné smažené jídlo, které potěší vaše chuťové pohárky. Využití zbytků jídla je nejen snadný způsob, jak ušetřit peníze a omezit plýtvání potravinami – je to také skvělý způsob, jak být kreativní a objevovat různé chutě. Nezapomeňte tedy se zbytky kreativně pracovat!

  mm
  O autorze, Cora Beneventi