Accueil » Domácí zvířata » Nejjednodušší způsob, jak vycvičit kotě: průvodce krok za krokem!

Nejjednodušší způsob, jak vycvičit kotě: průvodce krok za krokem!

Pokud jste nedávno rozšířili svou rodinu o nového kočičího člena, gratulujeme vám! Radost z mít doma roztomilé, přítulné koťátko. je nezměrná.

Ale jako u každého nového přírůstku, i zde existují určité povinnosti které jsou s tím spojeny. Jedním z nejdůležitějších úkolů je trénink kotěte na podestýlku.

Tento proces se může zdát skličující, ale se správným vedením může být hladkým a obohacujícím zážitkem jak pro vás, tak pro vaše kotě.

Náš průvodce vás provede rozhodujícími kroky . Ať už jste rodičem koťat poprvé, nebo jste zkušený milovník koček, kniha je navržena tak, aby vás vybavila všemi potřebnými znalostmi pro úspěšnou cestu výcviku kočiček.

Přečtěte si také  Připravte svého chlupáče na jaro: Zásobte se základními potřebami pro domácí mazlíčky již nyní!

Začněme!

Výběr vhodné podestýlky

Když začínáte s výcvikem kotěte na stelivo, nákup správného stelivového boxu je zásadním prvním krokem. Vybraná bedna by měla být pro kotě snadno přístupná. Zvažte box s nízkými bočnicemi, které kotěti umožní pohodlný přístup.

Výběr vhodné podestýlky

Dalším krokem je vybrat vhodný typ podestýlky . Vyberte si bezprašné stelivo bez vůně, abyste předešli případným alergiím u vašeho kotěte.

Správné umístění steliva

Umístění stelivového boxu hraje důležitou roli. významnou roli v procesu výcviku vrhu. Měla by být umístěna na klidném, snadno přístupném místě, a co je důležité, mimo prostor, kde se kotě krmí.

Seznámení kotěte se záchodem

Jakmile máte připravené zařízení, je čas seznámit kotě se stelivem. Vhodnou dobou je doba po jídle nebo když se probudí ze spánku. Postupné seznamování se seznamte se záchodovou mísou.

Přečtěte si také  Dobrodružný woofmate: 5 věcí, které musíte mít, abyste se svým adrenalinovým štěnětem byli v přírodě blažení

Naučte kotě používat odpadkový koš

Ukažte kotěti, co má dělat, a dělejte prsty pohyby při hrabání ve stelivu. Koťata se rychle učí a obvykle pochopí, co mají dělat. velmi rychle .

Udržování čistoty ve stelivovém boxu

Nezapomínejte na pravidelné čištění steliva, protože koťata nebudou používat špinavé stelivo. Denně vybírejte odpad a každý týden vyměňte celou podestýlku.

Odměňování kotěte

Když vaše kotě úspěšně používá záchod, ujistěte se. odměňte pamlskem nebo nějakou náklonností. Tím se u nich vytvoří pozitivní asociace se záchodem a povzbudí je to k jeho používání i v budoucnu.

Trpělivost s vaším koťátkem

Trpělivost je v tomto procesu klíčová. Pokud má kotě nehodu, netrestejte ho. Místo toho je jemně umístěte do záchodové mísy, aby pochopilo, kam má chodit.

V případě potřeby se poraďte s veterinářem

Pokud se vaše kotě trvale vyhýbá používání záchodové mísy, může to signalizovat zdravotní problém. Pokud k tomu dojde, neváhejte a poraďte se s veterinářem .

Přečtěte si také  Je vaše kotě kluk nebo holka? Zde je návod, jak zjistit, zda je vaše kotě kocour nebo kočka.

Pomohl vám tento návod při výcviku kotěte? Pokud ano, podělte se o něj se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích. Šťastný výcvik!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.