Accueil » Stráže » Maximalismus v roce 2023: Proč méně již neznamená více v domácím dekoru!

Maximalismus v roce 2023: Proč méně již neznamená více v domácím dekoru!

Kdysi dávno vládl minimalismus. Méně bylo více, elegantní povrchy byly in, vše nadbytečné bylo mimo. V roce 2023 se však karta obrátila.

Světem designu se bouřlivě prohnal nový trend, který se zaměřuje na odvážný, dynamický a okázalý výraz. Ano, mluvíme o maximalismu. v domácím dekoru.

Kyvadlo se pohybuje od zdrženlivé, téměř sterilní estetiky minimalismu k minimalistickému stylu. k živé, hojné energii maximalismu. Pojďme se ponořit!

Znovuzrození barev a vzorů

Jedním z charakteristických rysů maximalismu je jeho bezostyšné používání barev a vzorů . Zapomeňte na tlumenou monochromatickou paletu minimalismu.

Maximalismus oslavuje odvážné, živé tóny, složité vzory a ohromující textury. Jde o vrstvení, míchání a kombinování, které vytváří bohatou tapiserii vizuálního zájmu.

Radost z detailu

Maximalismus se vyžívá v detailech. Tam, kde minimalismus ubere, maximalismus přidá na objemu . Jde o zdůraznění každého koutu místnosti, zaplnění prostoru uměním, knihami, rostlinami a nejrůznějšími drobnostmi.

Přečtěte si také  Jablečný koláč bez námahy a s nízkými náklady, který bude vaše rodina zbožňovat

Každý předmět vypráví svůj příběh a přispívá k jedinečnému vyprávění místnosti.

Přijetí eklekticismu

Maximalismus je dokonalý styl pro ty, kteří rádi kombinují. Umožňuje kombinovat různé styly, epochy a kultury v eklektickém mixu, který je hluboce osobní.

Váš domov se rázem stane plátnem pro sebevyjádření, které odráží vaši osobnost, vášně a zkušenosti.

Krása hojnosti

Maximalismus oslavuje hojnost. Jde o vytváření prostorů, které jsou teplé, příjemné a plné života.

Místo prázdných ploch a rozsáhlých otevřených prostor, maximalismus dává přednost útulným zákoutím plným knih, polštářů a přeplněných květináčů.

Radost z osobního vyjádření

V maximalismu neexistují žádná pravidla. Vše je o osobním vyjádření. Pokud se vám líbí, má ve vaší domácnosti své místo. Tento přístup vám dává svobodu vytvořit si domov, který bude skutečně jako váš, a ne jako výstavní síň.

V srdci roku 2023 zvažte přidání nádechu maximalismu do svého domova. Vychutnejte si barvy, vyžívejte se v detailech, mixujte a kombinujte podle libosti a hlavně vytvořte prostor, který vás odráží.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Kterou pláž byste chtěli navštívit? Vaše odpověď nám prozradí, zda jste spontánní duše, nebo pečlivý plánovač!

Jste tedy připraveni vymanit se z minimalistické formy a přijmout odvážnou, živou energii maximalismu?

Pokud vás tento článek inspiroval, sdílejte ho na svých sociálních sítích a šiřte informace o trendu, který v roce 2023 způsobí revoluci v domácím dekoru!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.