Accueil » Hádanky a hry » Matematický hlavolam: Tento pohybový úkol se dvěma tyčinkami vyřeší za méně než 35 sekund pouze ti, kteří mají vysoké IQ!

Matematický hlavolam: Tento pohybový úkol se dvěma tyčinkami vyřeší za méně než 35 sekund pouze ti, kteří mají vysoké IQ!

Jste připraveni na výzvu, kterou zvládnou vyřešit jen ti s vysokým IQ? Tohle není průměrný hlavolam. Tento matematický problém zahrnuje přesouvání zápalek, aby se nepravdivá rovnice změnila na pravdivou.

Je to jednoduché, zábavné a je to skvělý způsob, jak si procvičit mozek. Háček? Na vyřešení máte pouze 35 sekund!

Zápalková rovnice

Zde je rovnice v původní podobě: 9-0x3=18 . Vypisuje se pomocí zápalek. Vaším úkolem je přesunout pouze dvě zápalky, aby byla tato rovnice správná. .

Nezapomeňte, že na vyřešení máte pouze 35 sekund. Připravte si tedy stopky a pusťte se do luštění této výzvy!

(c) Tsfila.cz

Váš čas začíná nyní

Než začnete, věnujte chvíli pečlivě analyzujte rovnici . Na první pohled se to může zdát nemožné, ale nezapomeňte, že každý problém má řešení.

Přečtěte si také  Zapojte své oči do zábavné výzvy s těmito 2 okouzlujícími obrázky pin up girl! Dokážete najít všechny 4 rozdíly za méně než 20 sekund?

A tento není jiný. Musíte přemýšlet mimo rámec, použít své vysoké IQ a… posunout sirky tak, aby rovnice začala platit.

Nezapomeňte, že posouváte pouze dvě zápalky.

Rozlouskli jste ji?

Podařilo se vám ji vyřešit v daném čase? Pokud ano, gratulujeme! Pokud ne, nemějte obavy. Tato výzva je určena pro ty, kteří mají vysoké IQ. Je záludná, je těžká, ale není nemožná.

Řešení

Správná rovnice je 9+3×3=18 .

Přesunutím zápalky z 0 se znaménko mínus (-) změní na znaménko plus (+) a přesunutím další zápalky z 0 na 3 se rovnice stane správnou.

Je to chytrý obrat, který vyžaduje bystré myšlení a rychlé rozhodování.

Rozšiřte zábavu

Pokud se vám tento hlavolam líbil, proč se o zábavu nepodělit? Zveřejněte tento článek na svých platformách sociálních médií a vyzvěte své přátele, aby ho vyřešili do 35 sekund.

Přečtěte si také  Rychlá výzva: Odhalte 4 zvláštní kočky v davu za pouhých 15 sekund!

Je to vynikající způsob, jak se zapojit do spolupráce s přáteli a zjistit, kdo má nejbystřejší mysl. Nezapomeňte, že je to všechno v dobré zábavě! Rozšiřte tedy radost z učení a vyzvěte svou mysl.

mm
O autorze, Cora Beneventi