Accueil » Hádanky a hry » Matematický hlavolam: přesuňte pouze 1 zápalku a dokažte své vysoké IQ za méně než 20 sekund!

Matematický hlavolam: přesuňte pouze 1 zápalku a dokažte své vysoké IQ za méně než 20 sekund!

Vyzýváme všechny matematické nadšence a milovníky hlavolamů! Máme pro vás hlavolam který by mohl skutečně otestovat vaši mentální bystrost. Pokud si myslíte, že máte vysoké IQ, pak je tato hádanka ideální příležitostí, jak to dokázat.

Je to jednoduchá rovnice napsaná pomocí zápalek, ale má to háček – je nesprávná. Vaším úkolem, pokud se rozhodnete ji přijmout, je uvést ji do správného stavu posunutím pouze jedné zápalky.

A tady je ten háček: Máte na to jen 20 sekund!

Problém se zápalkami

Rovnice je následující: 3 + 4 = 19 . Ano, čtete správně. Ne, neudělali jsme chybu. Vaším úkolem je pohnout pouze jednou sirkou, aby tato rovnice byla pravdivá. Nezapomeňte, že na vyřešení tohoto problému máte pouze 20 sekund.

Přečtěte si také  Rozluštění psího kódu: Jak psí plemena stárnou odlišně

Matematický hlavolam: přesuňte pouze 1 zápalku a dokažte své vysoké IQ za méně než 20 sekund!© Tsfila.cz

Připravit, nastavit, spustit!

Spusťte hodiny. Nezapomeňte, že vaším úkolem je správně sestavit rovnici pohybem pouze jedné zápalky. Žádné sčítání ani odčítání zápalek.

Žádné převracení ani otáčení. Jen jeden jednoduchý tah. Zvládnete to?

Čas vypršel! Zde je řešení

Pokud toto čtete, doufejme, že to znamená, že jste se pokusili hádanku vyřešit (nebo jste možná jen příliš zvědaví na to, abyste čekali!). Řešení je překvapivě jednoduché, jakmile ho uvidíte: 9 + 4 = 13 .

Ano, je to tak! Přesunutím jedné zápalky z trojky na levé straně rovnice ji můžete změnit na devítku, čímž se rovnice stane správnou.

Matematický hlavolam: přesuňte pouze 1 zápalku a dokažte své vysoké IQ za méně než 20 sekund!© Tsfila.cz

Líbil se vám tento hlavolam? Byla to výzva pro vaše duševní schopnosti? Pokud ano, podělte se o zábavu se svými přáteli.

Zveřejněte tento článek na svých účtech na sociálních sítích a zjistěte, kdo z vašich přátel dokáže vyřešit tuto hádanku v časovém limitu 20 sekund!

Přečtěte si také  Nebeská změna: Slunce vstupuje 23. července do znamení Lva a přináší nečekané účinky pro 3 znamení zvěrokruhu!

A nezapomeňte je vyzvat, aby prokázali své vysoké IQ. Nezapomeňte, že čím více hlavolamů, tím lépe!

mm
O autorze, Cora Beneventi