Accueil » Psychologie » Matematický hlavolam: Pouze ti, kteří mají IQ vyšší než 130, dokáží vyřešit tuto pohybovou úlohu se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!

Matematický hlavolam: Pouze ti, kteří mají IQ vyšší než 130, dokáží vyřešit tuto pohybovou úlohu se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!

Už jste někdy vyzkoušeli hlavolam, který opravdu rozproudil vaše neurony? Pokud jste fanoušky hlavolamů, hádanek nebo jakýchkoli jiných mentálních výzev, máme pro vás dnes matematickou lahůdku!

Toto není jen tak nějaká stará hlavolamová hádanka, tato hádanka je navržena tak, aby otestovala ty nejlepší z nejlepších. Pouze ti, kteří mají IQ vyšší než 130, mohou vyřešit tuto pohybovou výzvu se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!

Úkol se zápalkami

Tato výzva začíná jednoduchou, ale nesprávnou rovnicí napsanou výhradně pomocí zápalek. Rovnice je následující: 2+5=15. Jak vidíte, tato rovnice je zjevně nesprávná.

Vaším úkolem, pokud se rozhodnete jej přijmout, je přesunout právě dvě zápalky, abyste opravili rovnici. . Zní to jednoduše? Nezapomeňte, že na nalezení řešení máte pouze 25 sekund!

Přečtěte si také  Vizuální test: Jak rychle najdete 213 a 217 mezi 212? Nejbystřejší oči to zvládnou za 25 sekund!

Přemýšlejte, přemýšlejte, přemýšlejte

Než se pustíte do práce, zvažte na chvíli svůj přístup. Kam byste měli přesunout zápalky?

Měli byste změnit číslo na levé straně znaménka rovnosti, nebo na pravé? Nebo snad obojí? Nezapomeňte, že můžete přesunout pouze dvě zápalky a musíte to stihnout do 25 sekund.

Řešení

Podařilo se vám vyřešit hádanku? Nebo se stále škrábete na hlavě? Ať tak či onak, zde je řešení: přesunutím pouhých dvou zápalek můžete změnit rovnici na 7 + 9 = 16, což je správně!

(c) Tsfila.cz
(c) Tsfila.cz

Dobrá práce pro ty, kterým se podařilo vyřešit úkol s pohybem 2 tyčinek! Není to snadný úkol, zejména pod tlakem časového limitu 25 sekund.

Proč nesdílet tento článek na sociálních sítích a nevyzvat své přátele? Zjistěte, zda se mohou vyrovnat vašemu rychlému myšlení a schopnosti řešit problémy!

mm
O autorze, Susan