Accueil » Stráže » Matematický hlavolam: Pouze osoby s vysokým IQ vyřeší tento úkol se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!

Matematický hlavolam: Pouze osoby s vysokým IQ vyřeší tento úkol se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!

Zde je matematický hlavolam který jistě prověří váš důvtip a mentální zdatnost. Jedná se o úkol, který zahrnuje jednoduchou, ale záludnou rovnici napsanou pomocí zápalek.

Nenechte se však zmást – není to tak snadné, jak se zdá! Rovnice, kterou vám předkládáme, zní: 7+8=9-2 . Má to však háček – je to nesprávné!

Vaším úkolem je zjistit, které zápalky přesunout, aby byla rovnice správná.

Úkol se zápalkami

V této výzvě se smíte pohybovat pouze přesně. 2 zápalky . Cílem je přeskládat zápalky tak, aby vznikla nová správná rovnice.

Je tu však ještě jeden zvrat – máte k dispozici pouze 25 sekund k jeho vyřešení. Zní to příliš skličujícím způsobem? Nenechte se odradit.

Úkol je navržen tak, aby stimuloval váš mozek a zlepšil vaše kognitivní schopnosti. Je to zábavný a vzrušující způsob, jak otestovat své schopnosti řešit problémy a udržet si bystrou mysl.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Vyberte si strom a my odhalíme váš dominantní osobnostní rys!

Matematický hlavolam: Pouze osoby s vysokým IQ vyřeší tento úkol se dvěma tyčinkami za méně než 25 sekund!© Tsfila.cz

Připravit, nastavit, řešit!

Je čas spustit hodiny a začít řešit úkol. Nezapomeňte, že máte pouze 25 sekund na to, abyste přesunuli 2 zápalky a vytvořili novou, správnou rovnici.

Řešení

Pokud jste se dostali až sem a stále se škrábete na hlavě, nezoufejte. Tady je řešení úkolu se zápalkami: 1+9=8+2 .

Přesunutím dvou zápalek ze sedmičky a devítky lze vytvořit jedničku a osmičku, čímž se rovnice stane správnou.

Matematická hádanka: Tuto úlohu se dvěma zápalkami vyřeší do 25 sekund pouze lidé s vysokým IQ!© Tsfila.cz

Líbila se vám tato výzva? Pokud ano, podělte se o zábavu se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích. Určitě ocení dobrý mentální trénink.

Navíc je to zábavný způsob, jak porovnat, jak rychle dokážete vyřešit úkol. Nezapomeňte, že zdravý mozek je šťastný mozek. Takže udržujte neurony v chodu pomocí dalších zábavných hlavolamů a výzev!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.