Accueil » Stráže » Matematický hlavolam: Dokážete vyřešit tuto rovnici pohybem jedné zápalky za méně než 15 sekund?

Matematický hlavolam: Dokážete vyřešit tuto rovnici pohybem jedné zápalky za méně než 15 sekund?

Jste fanouškem hlavolamů? Rádi dáváte svému mozku pořádně zabrat? Pokud ano, máme pro vás výzvu, která prověří nejen vaše matematické schopnosti, ale také rychlost řešení problémů.

Úloha je jednoduchá, ale záhadná: Opravte falešnou rovnici složenou ze zápalek pohybem pouze 1 zápalky za méně než 15 sekund. .

Výzva rovnice zápalek

Zde je vaše hádanka: rovnice je napsána pomocí zápalek a v současné době zní 5×2=15 . Jak vidíte, tato rovnice je nesprávná.

Vaším úkolem je uvést ji do správného stavu posunutím pouze 1 zápalky. Zní to jednoduše, že? No, háček je v tom, že máte pouze 15 sekund. to udělat.

(c) Tsfila.cz

Jste připraveni na výzvu?

Než začnete, zhluboka se nadechněte. Vyčistěte si mysl. Nejde o složité matematické operace nebo pokročilou algebru. Jde jen o to. myšlení mimo rámec . Připraveni? Set? Go!

Přečtěte si také  Jak prát ručníky: Návod krok za krokem, jak dosáhnout dokonalé svěžesti.

Váš čas vypršel, zde je řešení.

Podařilo se vám to vyřešit? Pokud ano, gratulujeme! Pokud ne, nemějte obavy. Zde je řešení: 5×3=15 . Trik spočíval v tom, že se z čísla 2 posunula jedna tyčinka a změnila se na 3. Tím se rovnice stala správnou.

(c) Tsfila.cz

Vyzvěte své přátele

Líbil se vám tento hlavolam? Pak neváhejte sdílet se svými přáteli a rodinou na sociálních sítích. Nezapomeňte, že skutečná zábava začíná, když vyzvete ostatní.

Kdo ví, třeba právě ve svém okruhu objevíte dalšího Einsteina. A i kdyby ne, jde především o zábavu a procvičení mozku. Tak se do toho pusťte a šiřte zábavu!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.