Accueil » Stráže » Matematický hlavolam: Dokáže vaše IQ zvládnout tento úkol se třemi zápalkami za méně než 30 sekund?

Matematický hlavolam: Dokáže vaše IQ zvládnout tento úkol se třemi zápalkami za méně než 30 sekund?

Pokud jste fanouškem hlavolamů a máte talent na matematiku, jste na správném místě. Máme pro vás Úkol pro 3 tahy zápalkami která určitě zapojí vaše šedé buňky. Otázka je jednoduchá, jestli ji vaše IQ zvládne za méně než 5 minut. 30 sekund ?

Rovnice zápalek

Zde je úkol. Máte před sebou rovnici sirky, která je v současné době nesprávná. Rovnice zní takto 3+7=1 . Vaším úkolem je přesunout přesně 3 zápalky a sestavte tuto rovnici správně. Nezapomeňte, že na to máte pouze 30 sekund.

(c) Tsfila.cz

Připravit, nastavit, jít!

Je čas, aby se neurony rozběhly. Nezapomeňte, že každá vteřina se počítá. Neřešíte pouze rovnici, ale také závodíte s časem. Jste připraveni? Do toho!

Rozlouskli jste to?

Podařilo se vám to po 30 sekundách intenzivního přemýšlení vyřešit? Pokud ne, nemějte obavy. Není to tak jednoduché, jak se zdá. Tato výzva je navržena tak, aby prověřila vaše tvůrčí schopnosti při řešení problémů, nejen vaše matematické dovednosti.

Přečtěte si také  Rychlá výzva: najděte 3 rozdíly mezi 2 obrázky hravých psů, kteří zahrabávají kosti - zvládnete to za 20 sekund?

Řešení

Správná rovnice je 5-1=4 . Trik spočívá v přesunutí 3 zápalek z původní rovnice 3+7=1 do tvaru 5-1=4.

  • První zápalka se přesune z čísla 3 a vytvoří číslo 5,
  • druhá zápalka se přesune od znaménka plus (+) a vytvoří znaménko minus (-),
  • a třetí zápalka se přesune od čísla 7 a vytvoří číslo 1.

(c) Tsfila.cz

Šíření zábavy

Líbil se vám tento hlavolam? Podařilo se vám ho vyřešit ve stanoveném čase? Ať už jste ji rozlouskli, nebo ne, tato výzva s pohybem 3 zápalek je skvělým způsobem, jak stimulovat svou mysl a pobavit se.

Neváhejte tuto výzvu sdílet na sociálních sítích a zjistěte, zda vaši přátelé dokáží překonat váš čas. Koneckonců, trocha přátelské soutěže nikdy nikomu neublíží. Šťastné hádanky!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.