Accueil » Hádanky a hry » Matematický hlavolam: Dokáže vaše IQ přelstít tuto výzvu s jedním tahem tyčinkou? Zkuste to!

Matematický hlavolam: Dokáže vaše IQ přelstít tuto výzvu s jedním tahem tyčinkou? Zkuste to!

Jste připraveni na mentální trénink? Máme pro vás zábavný a zajímavý matematický hlavolam, který vám pomůže. otestuje vaše IQ. V tomto případě jde o jednoduchou, ale matoucí rovnici, která se skládá ze zápalek.

Ale pozor, rovnice není správná. Vaším úkolem, pokud se rozhodnete ji přijmout, je správnou tím, že přesunete pouze jednu sirku.

Jste připraveni zapojit své mozkové svaly? Tady je rovnice: 1+3=18 . Čtete správně. Není to správně, že? Ale právě tady začíná ta legrace.

Právě jste 20 sekund zjistit, kterou sirkou se má pohybovat, aby se rovnice opravila. Upozornění: je to složitější, než se zdá. Takže si vezměte čepici na přemýšlení a pusťte se do toho.

(c) Tsfila.cz

Podívejte se blíže

Jednou z nejúčinnějších strategií řešení této hádanky je podívat se blíže. V tomto případě nejde jen o čísla, ale také o uspořádání zápalek.

Přečtěte si také  Myslíte si, že máte orlí zrak a smysl pro detail? Odhalte 4 rozdíly mezi těmito dvěma dýňovými koláči za méně než 15 sekund!

Cílem není najít matematické řešení, ale spíše najít fyzikální změnu, díky které bude rovnice správná.

Řešení:

Tak co, vyřešili jste to? Pokud se stále škrábete na hlavě, nebojte se. Zde je řešení.

Rovnici lze opravit tak, že z čísla 8 přesunete pouze jednu sirku a položíte ji na číslo 3, aby z ní bylo číslo 9. Správná rovnice tedy zní: 1+9=10 .

(c) Tsfila.cz
(c) Tsfila.cz

Podělte se o svůj úspěch

Gratulujeme k vyřešení hádanky! Svědčí to o tvé bystré mysli a schopnosti řešit problémy. Nyní je čas vyzvat své přátele a rodinu.

Sdílejte tento článek na svých profilech na sociálních sítích a zjistěte, zda se mohou vyrovnat vaší intelektuální síle. Nezapomeňte, že sdílení je péče, zejména pokud jde o hlavolamy.

mm
O autorze, Cora Beneventi