Accueil » Stráže » Kdy se vaše kočička oficiálně stane kočkou? Ale buďme upřímní, vaše kotě je stále vaším malým chlupatým kamarádem.

Kdy se vaše kočička oficiálně stane kočkou? Ale buďme upřímní, vaše kotě je stále vaším malým chlupatým kamarádem.

Jako milovníci koček máme všichni slabost pro malá koťata , ale zastavili jste se někdy nad tím, kdy tato roztomilá stvoření přecházejí z hravých koťat do důstojných dospělých?

Je to častá otázka, na kterou není vždy snadné odpovědět. Stejně jako lidé i kočky procházejí různými životními etapami a určit, kdy dosáhnou dospělosti, může být trochu záhada.

Pokud jste zvědavý kočičí rodič a toužíte zjistit, zda je dozvědět se více o cestě růstu vašeho kočičího přítele. , je pro vás tento článek jako stvořený!

Pojďme se ponořit a prozkoumat úžasný svět procesu dospívání našich kočičích přátel!

Porozumění stárnutí koček

Kočky, stejně jako všechny ostatní živé bytosti, procházejí různými životními etapami – od kotěcího věku až po seniorský věk. Jednou z častých otázek mnoha majitelů koček je, Kdy se kočka stává dospělou?

Přečtěte si také  Hlavolam: Zvládne vaše IQ tuto výzvu s jedním pohybem tyčí?

Tento přechod z kotěte do dospělosti je ovlivněn několika faktory, včetně plemene, genetiky a celkového zdravotního stavu.

Definice dospělosti u koček

Typicky, kočka je považována za dospělou, když dosáhne jednoho roku věku. . Je však důležité si uvědomit, že ne všechny kočky dospívají stejně rychle.

Například menší plemena mají tendenci dosahovat dospělosti rychleji než větší. Proto je pro určení stupně dospělosti kočky zásadní sledovat její chování a fyzické změny.

@derpdiaries

vždycky je to dítě 🥺 #catyears

Originální zvuk – derp diaries

Fyzické změny a změny chování

Při přechodu do dospělosti procházejí kočky řadou fyzických změn a změn chování. Patří sem zvětšení velikosti, vývoj pohlavních znaků a změny chování.

Dospělé kočky například často vykazují samostatnější chování ve srovnání s koťaty. Mohou také vykazovat známky pohlavní dospělosti, jako je značkování teritoria a zvýšená agresivita.

Přečtěte si také  Vášnivý nebo s chladnou hlavou? Objevte svou dominantní vlastnost pomocí našeho poutavého testu!

Důležitost rozpoznání dospělosti vaší kočky

Rozpoznat, kdy vaše kočka dosáhla dospělosti, je důležité z mnoha důvodů. Pro začátek vám to pomůže zajistit správnou péči a výživu odpovídající jejich věku.

Dospělé kočky například vyžadují jinou stravu než koťata.

Znalost věku kočky navíc může pomoci při plánování pravidelných veterinárních prohlídek a potřebných očkování.

Mylné představy o stárnutí koček

Jednou z častých mylných představ o stárnutí koček je. pravidlo sedmi let , podle kterého se každý rok kočičího života rovná sedmi lidským rokům.

To však není zcela přesné. Kočky rychle dospívají během prvních dvou let života a poté stárnou pomaleji.

Roční kočka tedy obecně odpovídá patnáctiletému člověku a dvouletá kočka je podobná čtyřiadvacetiletému člověku. Každý další rok poté představuje přibližně čtyři lidské roky.

Závěr

Závěrem lze říci, že ačkoli jsou kočky obvykle považovány za dospělé ve věku jednoho roku, přechod do dospělosti se může lišit v závislosti na plemeni, genetice a celkovém zdravotním stavu.

Přečtěte si také  Procházení soumraku vašeho chlupatého přítele: Tipy pro péči o psího seniora

Pozorováním fyzických změn a změn chování a pochopením mylných představ o stárnutí koček můžete lépe odhadnout, kdy váš kočičí přítel dosáhl této důležité fáze svého života.

Pomohl vám tento článek pochopit, kdy se kočka stává dospělou? Pokud ano, vyzýváme vás, abyste jej sdíleli na svých sociálních sítích, aby z těchto informací mohli těžit i další majitelé koček!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.