Accueil » Domácí zvířata » Je vaše kotě kluk nebo holka? Zde je návod, jak zjistit, zda je vaše kotě kocour nebo kočka.

Je vaše kotě kluk nebo holka? Zde je návod, jak zjistit, zda je vaše kotě kocour nebo kočka.

Zdravím všechny kočičí fanatiky, kteří si právě přivítali nového chlupatého člena do své rodiny!

Chápeme, že přivedení nového kotěte domů může být vzrušující, ale zároveň matoucí, zejména když se snažíte zjistit, zda je vaše malé chlupaté klubíčko on nebo ona.

Ano, čtete správně – určit pohlaví kotěte může být trochu složité. Ale nebojte se, náš průvodce vám pomůže tímto procesem hladce proplout.

Pojďme se tedy společně vydat na toto malé dobrodružství objevování! Připravte se na to, že se do toho ponoříte a stanete se expertem na sexování svého koťátka.

Určení věku vašeho kotěte

Za prvé, je velmi důležité, abyste se ujistili, že vaše kotě bylo alespoň několik týdnů staré než se pokusíte určit jeho pohlaví. Oblast pohlavních orgánů novorozeného kotěte je velmi obtížné rozlišit. Proto je nejlepší počkat, až kotě trochu povyroste.

Přečtěte si také  Zachraňte svou pohovku: Jak zabránit kočce, aby z nábytku udělala škrabadlo

Manipulace s koťaty

Jakmile je kotě přiměřeně staré, držte ho jemně zadní stranou k sobě. Ujistěte se, že ho držíte pevně , zvedněte mu ocas a odhalte jeho genitálie. Možná budete muset na základnu ocasu mírně zatlačit, abyste ho správně zvedli.

Zkoumání pohlavních otvorů

Pod ocasem uvidíte dva otvory. Tyto dva otvory mají kocouři i kočky – řitní a pohlavní otvor. Řitní otvor je ten vyšší, vypadá jako malá tečka, zatímco ten spodní je pohlavní otvor, což je buď penis, nebo vulva.

Posouzení vzdálenosti a tvaru

Věnujte pozornost vzdálenosti mezi oběma otvory . Malá mezera mezi řitním otvorem a penisem naznačuje, že se jedná o kocoura s varlaty uprostřed. Naopak samice koťat budou mít vzdálenost mezi konečníkem a vulvou kratší. Všimněte si také tvaru pohlavního otvoru. U kočiček bude pohlavní otvor tvořen svislou štěrbinou, zatímco u kocourů to bude malý kruhový otvor.

Přečtěte si také  Proč vaše starší kočka sténá po jídle? Co se ti snaží říct?

Pozorování varlat

Jak vaše kotě dospívá, varlata kocourů budou zřetelnější. To by mělo usnadnit určení pohlaví.

Vyhledání odborné pomoci

Pokud si stále nejste jisti pohlavím svého koťátka, neváhejte se obrátit na zeptejte se odborníka . Určení pohlaví koťat může být náročné, zejména pokud jsou velmi mladá. Váš veterinární lékař vám v této záležitosti jistě rád pomůže.

Doufáme, že vám tento návod pomohl určit, zda je vaše kotě kluk nebo holka. Pokud pro vás byl užitečný, neváhejte nám napsat sdílet na svých sociálních sítích . Vážíme si vaší zpětné vazby!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.