Accueil » Stráže » Jak si zařídit, aby váš malý byt vypadal obrovsky, pomocí těchto triků s uměním a dekoracemi!

Jak si zařídit, aby váš malý byt vypadal obrovsky, pomocí těchto triků s uměním a dekoracemi!

Představte si, že vstoupíte do malého bytu, ale místo toho, abyste se cítili stísněně, budete mít pocit prostornosti.

Zaujmou vás velké, živé umělecké předměty, chytrá výzdoba stěn a strategické rozmístění zrcadel.

To je kouzlo vytváření iluze prostoru v malých bytech, což je výkon dosažitelný se správnými strategiemi domácího dekorace.

Je to všechno o chytrém využití měřítko, barva a světlo oklamat oko, aby vnímalo větší prostor, než ve skutečnosti je.

Měřítko: umění klamu

Prvním trikem je hrát si s stupnice . Velká, výrazná umělecká díla mohou vytvořit ústřední bod, který přitahuje pozornost a vytváří iluzi hloubky.

Vyberte si raději jeden velký kus než několik menších, abyste se vyhnuli nepřehlednému vzhledu.

Přečtěte si také  Těchto 6 tipů na vybavení promění každý malý dům v prostorný domov!

Velká police od podlahy ke stropu nejenže poskytuje úložný prostor, ale také přitahuje pohled nahoru, takže místnost vypadá vyšší.

Barva: malování většího obrazu

Dále si promluvme o barva . Světlé barvy odrážejí více světla, takže místnost působí otevřeně a vzdušně. Tmavé barvy naopak světlo pohlcují a vytvářejí útulnější pocit.

Klasickou strategií je vymalovat stěny světlou barvou a použít tmavší odstíny pro dekorace. Tento kontrast vytváří hloubku a vede oko k vnímání většího prostoru.

Světlo: odraz a osvětlení

A konečně, použití světlo přirozené i umělé může výrazně ovlivnit pocit prostornosti místnosti. Maximalizace přirozeného světla je skvělým způsobem, jak prostor pocitově zvětšit.

Zrcadla používejte strategicky, aby odrážela světlo a vytvářela pocit hloubky.

Pokud jde o umělé osvětlení, vrstvené osvětlení (ambientní, pracovní a akcentní) může pomoci rovnoměrně rozložit světlo, minimalizovat stíny a vytvořit pocit větší otevřenosti.

Strategie dekorace stěn: maximalizace vertikálního prostoru

Pokud jde o výzdobu stěn, myslete na vertikální prostor. Použijte nástěnné police, závěsné rostliny nebo vertikální umělecká díla. Tím nejen uvolníte místo na podlaze, ale také přitáhnete pohled nahoru a vytvoříte iluzi výšky.

Přečtěte si také  Průlomové upozornění: 3 znamení zvěrokruhu, kterým se v nadcházejících dnech změní život!

Navíc zavěšením závěsů od stropu k podlaze můžete okna a místnost zdánlivě zvýšit.

Minimalismus: méně je více

Pamatujte, že nepořádek je nepřítelem prostoru. Přijměte minimalistický přístup a ponechte si pouze předměty, které slouží svému účelu nebo přinášejí radost. To neznamená, že musíte obětovat styl.

Vyberte si kusy, které slouží jako úložný prostor , jako je otoman se skrytou přihrádkou nebo konferenční stolek se zásuvkami.

Vytvořit iluzi prostoru v malém bytě neznamená lhát svým hostům. Jde o manipulaci s vizuálním vjemem, abyste vytvořili pocit pohodlí a prostornosti.

Pečlivým zvážením měřítka, barev, světla, strategie zdobení stěn a trochou minimalismu můžete svůj malý byt proměnit v prostornou svatyni.

Nezapomeňte sdílet tyto triky a tipy pro domácí dekorace na sociálních sítích se svými přáteli a rodinou, kteří by mohli hledat způsoby, jak vytvořit více prostoru ve svých malých bytech.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.