Accueil » Jak poznáte, že je kočka ve stresu? Zde jsou hlavní znaky

Jak poznáte, že je kočka ve stresu? Zde jsou hlavní znaky

Jednoho dne se vaše kočka neprobudí tak živě jako obvykle. Opravdu je najednou příliš tichý, hodně spí a ztrácí chuť k jídlu. Pak začnete mít podezření, že něco není v pořádku.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že kočkovité šelmy jsou bytosti bez emocí a že si ke svým pánům nevytvářejí silné pouto. Nicméně není tomu tak. Kočkovité šelmy skutečně pociťují širokou škálu emocí, včetně strachu, smutku, radosti a náklonnosti.

Někdy je těžké číst jejich emoce. Je to proto, že kočky nemají tolik výrazů obličeje jako jiná zvířata, jako jsou psi. Je proto nutné zjistit, jaké jsou příznaky, které u nich mohou naznačovat stres.

Jak poznáte, že je kočka ve stresu?

Stres u koček může mít za následek kožní, močové a gastrointestinální problémy. Jiné kočkovité šelmy mohou začít močit mimo jejich stelivo. Nebo přehnaně vrčí nebo píská. Nebo se chovat agresivně vůči lidem či jiným zvířatům. Ve skutečnosti se některé kočky mohou začít olizovat tak silně, že ze stresu zplešatí .

Přečtěte si také  Pozorovací test: Dokážete rozpoznat 119 za pouhých 15 sekund? Pouze génius dokáže překonat čas!

 

Zdroj: Screenshot Instagramu

Když kočka stojí. Je to pak obranný postoj. Kočka skutečně dává najevo, že se bojí a že riskuje útok, aby se ubránila. „Když zaujmou tuto pozici, je běžné, že vydávají zvuky, jako je syčení. Pokud se cítí velmi ohrožený, může zaútočit, aby se ochránil“.

Zdroj: Screenshot Instagramu

Když se kočka naježí, nejlepší, co uděláte, je dostat se od ní pryč. To mu skutečně umožní přestat vnímat lidi jako ohrožující podnět. Ale také, že se k nám může přiblížit, když se bude cítit bezpečně. „Je to postoj, kterým kočka sděluje, že se v dané situaci cítí nepříjemně .

Dochází také ke změnám v jejich čůracích návycích. U úzkostných kočkovitých šelem je proto běžné, že se vyprazdňují na různých místech v domě nebo jinde než ve své bedně.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.