Accueil » Stráže » Jablečný koláč bez námahy a s nízkými náklady, který bude vaše rodina zbožňovat

Jablečný koláč bez námahy a s nízkými náklady, který bude vaše rodina zbožňovat

Doba přípravy: Doba přípravy: 30 minut Doba vaření: 60 minut

Recept: Jablečný koláč: Jednoduchý & amp; Lahodný jablečný koláč

Složení (podává se pro 4 osoby)

 • 1/2 šálku nesoleného másla (113 g)
 • 3 lžíce hladké mouky
 • 1/4 šálku vody (59 ml)
 • 1/2 šálku bílého cukru (100 g)
 • 1/2 šálku hnědého cukru (100 g)
 • 8 jablek Granny Smith – oloupaných, zbavených jádřinců a nakrájených na plátky (asi 1 kg)
 • 1 recept na těsto na koláč s dvojitou krustou

Celkový počet kalorií na porci: 296

Metoda

 • Začněte předehřátím trouby na 220 °C (425 °C). Na sporáku rozpusťte máslo v hrnci. Jakmile se máslo rozpustí, vmíchejte do něj mouku a vytvořte kaši. Jakmile je hotovo, přidejte vodu, bílý a hnědý cukr a směs přiveďte k varu. Jakmile se začne vařit, okamžitě snižte teplotu a nechte vařit.
 • Zatímco se směs vaří, vložte do pánve spodní kůrku. Nyní ho naplňte jablky a mírně je vyklopte nad okraj koláčové formy. Po naplnění přikryjte jablka mřížkovým koláčem. Po sestavení koláče opatrně přelijte krustu směsí cukru a másla. Nalévejte pomalu, aby nestékala po stranách.
 • Koláč vložte do předehřáté trouby a pečte 15 minut. Po 15 minutách snižte teplotu trouby na 350 °C a koláč pečte dalších 35 až 45 minut. Během této doby nezapomeňte koláč sledovat – koláč je upečený, když jsou jablka měkká.
 • Přečtěte si také  Test osobnosti: Jste zvědaví? Co uvidíte jako první, to odhalíte

  Užijte si tento jednoduchý a chutný recept na jablečný koláč!

  Příprava zdravějšího jablečného koláče

  Vytvořit zdravější verzi tradičního jablečného koláče je snazší, než si možná myslíte. Použijte celozrnný nebo směs celozrnné a univerzální mouky, abyste zvýšili obsah vlákniny.

  Zvolte organická jablka protože bývají zdravější, a nezapomeňte si nechat slupku, protože v ní se nachází mnoho živin.

  Snižte obsah cukru použitím přírodního sladidla, jako je med nebo stévie. . Můžete také přidat některé koření, jako je skořice nebo muškátový oříšek, abyste zvýraznili chuť bez přidání dalších kalorií.

  Skladování jablečného koláče

  Správně skladovaný jablečný koláč si v chladničce zachová nejlepší kvalitu po dobu několika měsíců. asi 2 až 3 dny . Pokud ji potřebujete uchovávat delší dobu, můžete ji zmrazit.

  Za tímto účelem nechte koláč nejprve zcela vychladnout při pokojové teplotě a poté jej pevně zabalte do silné hliníkové fólie nebo do mrazicího sáčku.

  Přečtěte si také  Maximalismus v roce 2023: Proč méně již neznamená více v domácím dekoru!

  V mrazáku si koláč udrží svou chuť a strukturu až 4 až 5 měsíců. Před podáváním ho vždy nezapomeňte přes noc rozmrazit v lednici.

  Návrhy na servírování jablečného koláče

  Jablečný koláč je neuvěřitelně univerzální dezert, který lze podávat s mnoha přílohami.

  Jednoduché a klasické spojení představuje např. kopeček vanilkové zmrzliny funguje skvěle. Pokud dáváte přednost chuťovému kontrastu, zvažte možnost ochutnat navrch přidejte kopeček ostrého sýra čedar.

  Co se týče nápojů, k jablečnému koláči se skvěle hodí šálek dobré kávy nebo čaje. Pokud máte chuť na silnější nápoj, doplní bohatost koláče malá sklenička vyzrálého rumu nebo brandy.

  mm
  O autorze, Daniel
  S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.