Accueil » Stráže » Hlavolam: Zvládne vaše IQ tuto výzvu s jedním pohybem tyčí?

Hlavolam: Zvládne vaše IQ tuto výzvu s jedním pohybem tyčí?

Tohle je ultimátní výzva pro hlavolamy, která otestuje vaše IQ. Není určena jen pro milovníky matematiky, ale pro každého, kdo rád řeší hádanky a testuje své schopnosti řešit problémy.

Dokážete se vypořádat s naší výzvou o 1 shodný tah tyčinkou?

Výzva

Dotyčná rovnice je tak jednoduchá, jak to jen jde, nebo se to alespoň zdá. Byla vyložena pomocí zápalek a zde je: 4+6=4.

Na první pohled vás to může zmást, protože Všichni víme, že 4 plus 6 se nerovná 4. . Má to však háček. Tuto rovnici je třeba opravit posunutím pouze jedné zápalky.

Zní to jednoduše, že? Ale nezapomeňte, že máte pouze 15 sekund vyřešit. Čas běží, takže raději zapojte mozek!

(c) Tsfila.cz

Přemýšlejte mimo krabici

Chcete-li vyřešit tuto hádanku, musíte přemýšlet mimo krabici. Už to není o matematice, ale o vizualizaci problému jiným způsobem.

Přečtěte si také  Jak si zařídit, aby váš malý byt vypadal obrovsky, pomocí těchto triků s uměním a dekoracemi!

Nedržte se tradičních matematických pravidel, místo toho, vnímejte zápalky jako prvky, s nimiž lze manipulovat a vytvořit tak správnou rovnici.

Řešení

Už jste na to přišli? Pokud ne, zde je řešení: Ano, to je ono! Rovnice nyní zní 4+0=4 .

(c) Tsfila.cz

Tento jednoduchý, ale záludný hlavolam je zábavným způsobem, jak otestovat své kognitivní schopnosti a vyzvat své přátele. Líbil se vám tento hlavolam? Pokud ano, nenechávejte si to pro sebe.

Podělte se o zábavu a vyzvěte své přátele, aby zjistili, kdo dokáže nejrychleji vyřešit tuto výzvu s pohybem 1 tyče. Zveřejněte ji na svých sociálních sítích a uvidíme, kdo z vašich přátel a následovníků má nejbystřejší mysl.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.