Accueil » Hádanky a hry » Hlavolam: Vsaďte se, že do 30 sekund nenajdete chybějící číslo v této sekvenci!

Hlavolam: Vsaďte se, že do 30 sekund nenajdete chybějící číslo v této sekvenci!

Dnešním úkolem je výzva pro škádlení mozku, která bude prověří vaše schopnosti logického myšlení. Vaším úkolem je najít chybějící číslo v logické posloupnosti.

Posloupnost je zobrazena na obrázku níže a vaším úkolem je zjistit, jaké číslo by mělo následovat, a to maximálně na 30 pokusů.

Hlavolamy, jako je tento, jsou více než jen zabijáci času. Bylo vědecky prokázáno, že zlepšují kognitivní funkce, zlepšují paměť a zvyšují celkovou duševní výkonnost.

Slouží jako mentální gymnastika pro váš mozek , které vás často přimějí k nestandardnímu myšlení.

Tak do toho, přijměte výzvu! Dokážete vyluštit dnešní hádanku?

Nezapomeňte, že nejde jen o to, abyste hádanku vyřešili správně, ale také o to, jak rychle ji dokážete vyřešit. Hodně štěstí!

Úkol: rozluštění chybějícího čísla v posloupnosti

Úkolem je určit chybějící číslo v logické posloupnosti, a na správné určení máte maximálně 30 pokusů.

Přečtěte si také  Dokážete najít všechny 4 rozdíly za méně než 20 sekund? – Vyzvěte se s touto strašidelnou halloweenskou edicí s černou kočkou zasazenou v dýni

Logická posloupnost v tomto případě označuje řadu čísel, která se řídí určitým vzorem nebo pravidlem.

(c) Tsfila.cz

Obtížnost této úlohy spočívá nejen v pochopení vzoru, ale také v předvídání, jaké číslo logicky následuje.

Možná jste se zabývají jednoduchými aritmetickými postupy nebo složitějšími posloupnostmi. zahrnující násobení, dělení nebo dokonce odmocniny.

Vaše analytické schopnosti budou podrobeny zkoušce, protože musíte prozkoumat několik možných vzorů v rámci daných 30 pokusů. Kromě toho budete muset použít strategické myšlení, aby se každý pokus počítal, a to systematickým vylučováním nepravděpodobných možností.

Tato výzva vyžaduje nejen matematické schopnosti, ale také kritické myšlení a dovednost řešit problémy.

Když se snažíte najít vzor v logické posloupnosti, začněte pozorováním progrese nebo regrese čísel nebo prvků. Pokud se jedná o číselné údaje, zkontrolujte, zda dochází k jejich konzistentnímu nárůstu nebo poklesu.

Přečtěte si také  3 znamení zvěrokruhu, ve kterých najdete úlevu od stresujících problémů: Tady je návod, jak na to!

Pokud je abecední nebo zahrnuje symboly, hledejte nějaké opakující se pořadí. Můžete také zkusit odečíst nebo sečíst sousední prvky, abyste zjistili, zda existuje konstantní rozdíl nebo součet.

V některých posloupnostech může být každý člen násobením nebo dělením předchozího členu.

Nakonec, nepřehlédněte možnost střídání vzorů nebo ty, které zahrnují složitější matematické operace, jako je například exponenciála.

Mějte na paměti, že vzory nemusí být vždy jednoduché a mohou vyžadovat kreativní myšlení.

Ahoj, chytré kalhoty! Už jste rozluštili kód? Dáváš svému mozku pořádně zabrat, že? Podržte si toto řešení, protože se chystáme odhalit odpověď! Uvidíme, jestli jste uhodili hřebíček na hlavičku!

Řešení

Odpověď je 11. V tomto magickém čtverci má každý řádek, sloupec a úhlopříčka součet 34. Tleskáme těm, kteří to zvládli vyřešit za méně než 30 sekund. Pokračujte v dobré práci!

Přečtěte si také  Rozluštění psího kódu: Jak psí plemena stárnou odlišně

(c) Tsfila.cz

Vyzýváme ty, kteří test absolvovali, aby se o tento článek podělili s přáteli a rodinou a vyzvali je, aby si ho také vyzkoušeli.

V našem týmu investujeme značný čas a úsilí do vytváření těchto zábavných her, které jsou denně aktualizovány pro vaše potěšení.

Byli bychom nesmírně potěšeni, kdybyste mohli nám pomůžete šířit informace o naší práci sdílením tohoto článku na vašich sociálních sítích.

Vaše podpora pro nás bude znamenat celý svět a umožní nám i nadále vám každý den poskytovat nové vzrušující výzvy.

mm
O autorze, Cora Beneventi