Accueil » Domácí zvířata » 6 spolehlivých tipů, jak harmonicky seznámit kotě se starší kočkou

6 spolehlivých tipů, jak harmonicky seznámit kotě se starší kočkou

Jako milovníci koček všichni víme, jakou radost přináší. přidání nového chlupatého koťátka do našich domovů. ! Pokud však již máte starší kočku, proces seznámení s novým kočičím členem rodiny může být trochu skličující.

Je důležité si uvědomit, že kočky jsou teritoriální zvířata a příchod nového kotěte může být pro vaši starší kočku významnou změnou. .

Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli! V této příručce vás krok za krokem provedeme tím, jak zajistit co nejhladší přechod.

Klíčem je trpělivost, postupné zavádění a vytváření pozitivních asociací.

Ať už jste majitelem kočky poprvé, nebo jste zkušený profesionál, přečtěte si, jak zajistit harmonický vztah mezi vaší starší kočkou a vaším nové kotě . Vaši kočičí přátelé vám poděkují!

Přečtěte si také  Už toho bylo dost! Zabraňte své kočce, aby všechno zničila - tady je návod!

Příprava odděleného prostoru

Před přinesením nového kotěte domů je nezbytné připravit si oddělený prostor pro ně. Může to být volný pokoj nebo dokonce velká bedna.

Starší kočka se tak bude cítit ve svém teritoriu bezpečně a může si postupně zvykat na přítomnost nového kotěte.

Berte to jako zařizování nové ložnice pro nového člena rodiny.

Jak postupně zavádět

Pokud jde o seznamování, postupujte pomalu a postupně. Nikdy nevynucujte interakci mezi novým koťátkem a starší kočkou.

Místo toho je nechte, aby si postupně uvědomovaly přítomnost toho druhého, např. je nechte vzájemně se očichávali pod dveřmi nebo skrz branku. .

Představte si to jako setkání stydlivého dítěte s novým spolužákem, budou potřebovat čas, aby se navzájem rozehřáli.

Význam výměny vůní

Dalším užitečným tipem je výměna vůní . Výměnou pachů starší kočky a kotěte před jejich setkáním si na sebe mohou zvyknout.

Přečtěte si také  Dokážete rozpoznat nenápadné známky konfliktu ve vaší domácnosti s více kočkami? Žádné hádky neznamenají, že je vše v pořádku

Jednu kočku můžete potřít hadříkem a pak ji nechat očichat druhou, stejně jako když si nejlepší přátelé vyměňují trička!

Dohled nad jejich setkáními

Několik prvních setkání kotěte a starší kočky by mělo být vždy pod dohledem .

Tato setkání udržujte krátká a postupně je prodlužujte, jak si děti budou rozumět, podobně jako je tomu u batolat při hraní pod dohledem.

@itsmesusanne

Mila a Lisa 🫶 #newkitten #introducingnewkitten #residentcat #catsoftiktok

Někde, kde to známe jen my – Hilman Rospandi

Využití pozitivního posilování

Během interakcí používejte pozitivní posilování jako jsou pamlsky, pochvala nebo pohlazení. To pomůže oběma kočkám spojit si setkání s něčím pozitivním.

Je to podobné, jako když odměníte dítě za dobré chování během hraní, povzbudí je to k opakování chování.

Klíčem je trpělivost

Pamatujte, že seznámení nového kotěte se starší kočkou vyžaduje trpělivost . Může trvat i několik týdnů, než si vzájemně porozumí.

Přečtěte si také  Kolik je vaší kočce let v lidských letech? Jste zvědaví, jak to zjistíte?

Vyvarujte se uspěchaného procesu a nechte je, aby se přizpůsobili svým vlastním tempem, stejně jako lidem trvá, než si vybudují pohodlný vztah.

Pomohly vám tyto tipy při seznamování nového kotěte se starší kočkou? Neváhejte sdílet tento článek na svých sociálních sítích. Možná pomůže i vašim přátelům!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.