Accueil » Recepty » 5 tipů pro výcvik psů milujících dobrodružství: Zajistěte si bezpečný a příjemný pobyt venku.

5 tipů pro výcvik psů milujících dobrodružství: Zajistěte si bezpečný a příjemný pobyt venku.

Je vaše štěně nadšenec do přírody? Pokud ano, pak potřebuje správný výcvik, který mu zajistí bezpečnost a co nejlepší zážitky v přírodě.

Přečtěte si pět tipů pro výcvik speciálně navržených pro plemena psů milující dobrodružství, abyste si oba užili co nejvíce zábavy v přírodě.

Výcvik odvolání

Výcvik psa na odvolání je klíčovým faktorem pro zajištění bezpečného a příjemného pobytu venku. pro vás i vaše štěně. Výcvik přivolání spočívá v tom, že svého psa naučíte, aby k vám na zavolání přišel.

To může začít základní příkazy a postupovat ke složitějším, jako je „pojď“ nebo „sem“. . Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je udělat to pro štěně zábavně a používat pozitivní posílení, jako jsou pamlsky nebo hračky.

Přečtěte si také  Překonejte letní dusno: Osvěžující a zdravé recepty, které vás ochladí a dodají vám energii!

Když k vám štěně úspěšně přijde na zavolání, nezapomeňte ho odměnit spoustou lásky a pochvaly.

Díky praxi se budete moci spolehnout, že váš chlupatý přítel bude rychle poslouchat vaše povely i v těch nejnapínavějších situacích.

Výcvik na vodítku

Výcvik na vodítku může být skvělým způsobem, jak zajistit bezpečnost vašeho psa, když ho vezmete ven do přírody.

Začněte tím, že svého psa zvyknete nosit obojek a vodítko v interiéru a. postupně prodlužujte dobu, po kterou je na vodítku. .

Odměňujte štěně za dobré chování, například za chůzi po vašem boku, a dbejte na důslednost ve svých povelech.

Zavedení jasného režimu, kdy chodíte ven. pomůže vašemu štěněti pochopit, že čas na vodítku je určen k prozkoumávání a zábavě.

Cvičením se vaše štěně brzy naučí chodit s vámi v bezpečné vzdálenosti.

Základní povely poslušnosti

Základní povely poslušnosti jsou nezbytnou součástí bezpečného a příjemného pobytu v přírodě pro plemena psů milující dobrodružství.

Přečtěte si také  Chutné a snadné recepty, které promění těsto na pizzu v mistrovské dílo!

Naučte své štěně reagovat na základní povely, jako je „sedni“, „pojď“, „stůj“ a „zůstaň“, což vám pomůže zajistit bezpečnost vašeho štěněte při prozkoumávání okolí.

Začněte tím, že povel představíte slovně a poté přidáte vizuální pokyn, například signál rukou. Povel procvičujte v různých scénářích a odměňujte štěně pamlsky a pozitivním posilováním .

S trpělivostí a důsledností se vaše štěně brzy naučí základy správné psí poslušnosti.

Socializace

Socializace psa je důležitou součástí jeho přípravy na venkovní dobrodružství.

Vezměte své štěně na nová místa a seznamte je s různými lidmi a zvířaty. jim pomáhá lépe se cítit v neznámém prostředí.

Při socializaci nezapomeňte přinést dostatek pamlsků, abyste mohli odměnit dobré chování. Před cestou na výlet je také důležité zajistit, aby měl váš pes aktuální všechna očkování.

Desenzibilizace na venkovní podněty

Desenzibilizace vašeho plemene psa milujícího dobrodružství na venkovní podněty je důležitou součástí zajištění bezpečného a příjemného zážitku.

Přečtěte si také  Snadný a chutný kuřecí salát Caesar pro náročné dny

Tento proces zahrnuje postupné řízené seznamování štěněte s novým prostředím, situacemi a zkušenostmi. .

Začněte s krátkými procházkami na různých místech a pomalu prodlužujte jejich délku a intenzitu. Můžete ho seznámit s novými lidmi, zvířaty a zvuky tím, že dobré chování odměníte pamlsky nebo pozitivním posílením.

Trpělivostí a důsledností mu pomůžete zvyknout si na nové podněty a vytvoříte tak pozitivní venkovní zážitek pro vás i vaše štěně!

Pokud se vám tento článek líbil, budeme rádi, když ho budete sdílet se svými přáteli a následovníky na sociálních sítích. Případně jim ho můžete poslat e-mailem, aby si ho mohli přečíst také. Doufáme, že pro vás byl užitečný!

mm
O autorze, Susan