Accueil » Tipy » 5 tipů, jak vytvořit bezchybný domov!

5 tipů, jak vytvořit bezchybný domov!

Jste připraveni začít žít v čistém domě? Je čas dát sbohem nepořádku a nepořádku! Zavedení těchto pěti návyků do každodenní rutiny vám pomůže udržet váš dům čistý a organizovaný.

Omezení se na 3 položky pro čistší domov

Jedním z účinných tipů, jak zajistit bezchybný domov, je vynášet najednou pouze 3 položky.

Je to proto, že když se snažíme uklidit, obvykle jsme zahlceni a nakonec necháme všechno kolem, což věci zhoršuje.

Když vyjmete pouze 3 položky najednou, je pravděpodobnější, že se soustředíte a dokončíte úklid, než přejdete na něco jiného. .

Pokud se tedy pokusíte omezit na 3 položky najednou, pomůže vám to mít domov bez poskvrny.

Přečtěte si také  Zamilujte se do svého prostoru: 10 rafinovaných způsobů, jak začlenit podzim do vaší výzdoby

Jděte spát s prázdným dřezem

Skvělým zvykem, díky němuž se váš dům před spaním okamžitě stane uklizenějším, je věnovat čas vyprázdnění kuchyňského dřezu.

I když nemáte čas dokončit všechno nádobí. , ujistěte se, že je alespoň opláchnete a vložíte do myčky nebo odložíte do dřezu až do rána.

Tento malý krok může mít velký význam pro celkovou čistotu vaší kuchyně a vám umožní začít každý den s čistým štítem. .

Ustelte si postel každý den

Každodenní stlaní postele může pomoci nastavit tón čistého domu. Nejen, že vaše ložnice vypadá úhledněji, ale také vám dává pocit úspěchu, když skončíte.

Je to snadný úkol, který vám může pomoci, abyste se cítili produktivní po celý den. Navíc vás to povzbudí k úklidu dalších částí domu, protože jste s tímto procesem již začali.

Přečtěte si také  Proměňte svůj malý prostor v palác! Odhaleno 6 tajemství využití světla a zrcadel pro pocit prostornosti!

Nechoďte po domě ve venkovní obuvi

Pokud jde o udržování čistého a uklizeného domu, jedním z nejjednodušších návyků, které si můžete osvojit, je nenosit venkovní boty uvnitř.

Špína a bláto z venkovních bot se mohou snadno roznést po domě, ztěžuje udržování čistoty podlah. .

Nejlepší je mít doma vyhrazený prostor pro venkovní obuv, abyste se mohli v interiéru přezout do pohodlných domácích pantoflí nebo sandálů.

Uklízejte po sobě věci

Je snadné si zvyknout nechávat věci tam, kde jste je použili, ale… Pokud budete mít disciplínu a vrátíte je na své místo, bude to pro vás znamenat velký přínos pro udržení čistoty v domácnosti.

Sbírání věcí po jejich použití se může zdát jako povinnost, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Ušetří vám to čas a energii, které můžete lépe využít na něco zábavného!

Přečtěte si také  Proč zvládnutí základních dovedností šití mění pravidla hry, která jste nečekali!

Navíc je příjemné mít doma uklizeno a čisto.

Doufáme, že se vám tento článek líbil, a pokud ano, pomozte nám o něm šířit informace. Velmi by vám pomohlo jeho sdílení na sociálních sítích nebo zaslání přátelům e-mailem. Děkujeme za vaši podporu!

mm
O autorze, Cora Beneventi