Accueil » Stráže » 5 rostlin, které nadobro zaženou otravné veverky z vaší zahrady!

5 rostlin, které nadobro zaženou otravné veverky z vaší zahrady!

Pokud jste někdy zažili veverku, která vám zpustošila zahradu, víte, jak je to nepříjemné. Tyto malé potvůrky sice vypadají roztomile, ale mohou způsobit… značné škody na vašich rostlinách a zelenině. .

Proč nezkusit místo škodlivých repelentů nebo pastí přirozenější přístup? Existuje několik rostlin, které mohou veverky přirozeně odradit a udržet je dál od vaší milované zeleně.

Tyto rostliny, které odpuzují veverky, mohou změnit váš život. Problém s veverkami na zahradě . Pojďme se tedy ponořit do ochrany přírody proti škůdcům a prozkoumat svět rostliny odpuzující veverky .

Narcisy: krásný odstrašující prostředek

Narcisy jsou nejen nádherným doplňkem každé zahrady, ale působí také jako odpuzovač. přírodní prostředek k odradení veverek . Veverky nemají rády chuť a vůni těchto květin, a proto jsou ideální volbou pro odhánění těchto škůdců.

Přečtěte si také  3 znamení zvěrokruhu, u kterých je nejpravděpodobnější, že najdou lásku s Rakem

Výsadba okrajů narcisů kolem zahrady může vytvořit ochrannou bariéru které se veverky vyhýbají.

Lišejníky: nevábná volba

Další výbornou rostlinou, která udrží veverky mimo vaši zahradu, jsou třapatky. Tyto rostliny mají silnou pižmovou vůni, která je pro veverky nevábná.

Cibulky fritilií jsou obzvláště účinné na odpuzují veverky , protože jejich zápach a chuť jsou pro ně velmi nepříjemné.

Alliums: silný repelent

Alliums jsou silné repelenty proti veverkám . Tyto rostliny, mezi něž patří cibule, česnek a pór, vydávají silný zápach, který veverky nemají rády.

Výsadba allií po celé zahradě může pomoci odradit veverky a zabráníte jim, aby vyhrabávaly ostatní rostliny.

Hyacinty: voňavá obrana

Hyacinty mohou být voňavou obranou proti veverkám. Tyto květy mají silnou vůni, která veverky odrazuje, a jsou tak účinným prostředkem proti veverkám. odradit veverky .

Přečtěte si také  Jak si zařídit, aby váš malý byt vypadal obrovsky, pomocí těchto triků s uměním a dekoracemi!

Navíc jsou díky svým zářivým barvám atraktivním doplňkem každé zahrady.

Galanthus: převlečený odstrašující prostředek

Galanthus, známý také jako sněženka, je skvělou volbou pro zahrada chráněná před veverkami . Tyto rostliny sice vypadají choulostivě, ale mají hořkou chuť, která veverkám nechutná.

Začleněním galanthusů do zahrady můžete veverky udržet na uzdě a zároveň jim dodat na kráse.

Začlenění těchto rostlin do zahrady může být přirozeným a krásným způsobem, jak udržet veverky na uzdě. Nejenže ochráníte svou zahradu, ale také vytvoříte rozmanitější a atraktivnější krajinu.

Pokud vám tyto informace pomohly, zvažte jejich sdílení na sociálních sítích, aby z nich mohli těžit i další milovníci zahrad. Šťastné a veselé zahradničení!

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.