Accueil » Stráže » 4 tipy, jak vytvořit zahradní útočiště vhodné pro ptáky

4 tipy, jak vytvořit zahradní útočiště vhodné pro ptáky

Přeměna zahrady na živé útočiště pro naše opeřené přátele je nejen příjemným zážitkem, ale také významným příspěvkem k zachování ptačí biodiverzity .

Přivítání ptáků ve vašem venkovním prostoru může obohatit váš každodenní život jejich melodickým zpěvem a podmanivou přítomností. .

Ať už jste vášnivým pozorovatelem ptáků, nebo si prostě přejete vytvořit klidné útočiště pro vzdušné zázraky přírody, tento článek nabízí čtyři cenné tipy, jak vytvořit zahradu přátelskou k ptákům, která přiláká naše opeřené společníky k vašemu prahu.

Přijměte krásu přírody a objevte radost ze soužití s těmito půvabnými tvory, když se ponoříme do tajů péče o zahradu, kterou oceníte vy i ptáci.

Zdroje potravy pro vaši zahradní svatyni přátelskou k ptákům

Jedním z nejlepších způsobů, jak přilákat ptáky do své zahradní svatyně, je poskytnout jim dostatek zdrojů potravy.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Vyberte si podzimní list a zjistěte, zda jste odvážný riskantní člověk, nebo se rozhodujete opatrně!

Původní rostliny mohou být skvělým zdrojem, protože nabízejí řadu bobulí, semen a nektaru, na kterých si může pochutnat mnoho různých druhů ptáků.

Můžete také doplnit krmítky naplněnými ptačími semínky a dalšími lahodnými pochoutkami.

S pečlivým plánováním a správnou kombinací rostlin a krmítek určitě vytvoříte zahradní útočiště, do kterého se ptáci budou hrnout!

Vodní prvky

Vodní prvky jako ptačí lázně, fontány a jezírka jsou skvělým doplňkem každého zahradního útočiště.

Zvuk tekoucí vody je pro ptáky uklidňující a lákavý a často se k nim chodí koupat a pít.

Přidání vodních rostlin kolem prvku Poskytne bezpečné a chráněné prostředí pro všechny ptáky, kteří by se mohli rozhodnout zůstat. Ve spojení s vodním prvkem můžete použít i krmítka, která ptáky ještě více přilákají k návštěvě zahrady.

Poskytnutí úkrytu

Vytvoření zahradního útočiště pro ptáky nekončí u zdrojů potravy a vody. Dalším důležitým způsobem, jak přilákat ptáky do zahrady, je poskytnutí úkrytu.

Přečtěte si také  Odhalte tajemství správy prostoru: 5 praktických skládacích tipů na rozdělování místnosti, které si nemůžete nechat ujít!

Zvažte přidání ptačí budky nebo hnízdní budky pro ptáky hnízdící v dutinách , nebo vysazování stálezelených stromů a keřů pro ptáky, kteří v nich mohou hnízdit.

V rohu zahrady můžete dokonce vytvořit hromadu roští jako bezpečné místo, kde se ptáci mohou schovat před predátory.

Zajištění bezpečných míst pro hnízdění

Vytvoření bezpečného hnízdiště pro ptáky je důležitou součástí vytvoření zahrady přátelské k ptákům. Ptáci se musí cítit v bezpečí před predátory, aby mohli hnízdit a vychovávat svá mláďata.

Několik jednoduchých kroků může zajistit tolik potřebnou bezpečnost. Zahrňte husté keře, živé ploty a další vysoké rostliny, aby se ptáci měli kde schovat.

Ptačí budky a krmítka zavěste na chráněná místa, která jsou daleko od potenciálních hrozeb. Do klidných zákoutí umístěte kameny nebo klády pro další úkryt.

Pokud se vám tento článek líbil, zvažte jeho sdílení v sociálních sítích nebo jeho zaslání svým přátelům e-mailem! Hodně by to pro nás znamenalo.

mm
O autorze, Daniel
S Gabistretch se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.